Samsung ve Sony suya ve toza dayanıklı akıllı telefonlarıyla kullanıcıları memnun etmeyi sürdürürken Apple bunu gerisinde kalmak istemiyor. Dolayısıyla su geçirmez iPhone için çalışmalara başlıyor.

Gelecekte çıkacak Apple iPhone modelleri su geçirmez özellikleriyle kullanıcılara sunulabilir. Apple’ın yeni aldığı bir patent de tam buna işaret etmekte. Dev şirket, telefonu su geçirmez hâle getirmenin yöntemlerini araştırıyor ve bu yöntemi de bulmuş görünüyor.

patent apple su gecirmez iphone

Apple’ın patentini aldığı yöntemde cihazın dışı hidrofobik maddelerle kaplanıyor. Kaplanmayan bağlayıcılar sızdırmaz silikon ile korunuyor. Bu işlemde plazma destekli kimyasal buhar depozisyonu kullanılıyor. Bu tabakanın kalınlığı bir mikrondan 10 mikrona kadar değişebiliyor.

patent apple su gecirmez iphone_2

patent apple su gecirmez iphone_3

Apple’ın su geçirmez iPhone üretmek için bulduğu bu teknoloji kullanıcıları epey heyecanlandıracak. Apple’ın yöntemi tasarımı hiç değiştirmeden cihazları suya karşı korumaya dayanıyor. Ne ile karşılaşacağımızı tam anlamıyla görmek için daha çok zamanın olduğu kesin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz