iPhone 7 isimli gelecek yıllarda tanışacağımız yeni Apple akıllı telefonlarda yeniden Samsung işlemcilere yer verileceği bildirildi. Bu haberle birlikte mobil dünyanın yanı sıra donanım üreticiliği dünyasında da taşlar bir kere daha yerinden oynadı.

The Korea Economic Daily isimli yabancı dilde yayın yapan mecranın edindiği bilgilere göre Samsung ile Apple donanım tedariki konusunda yeniden anlaşmaya vardı. Son birkaç yıldır patent anlaşmazlıkları nedeniyle aralarında sık sık olumsuz gelişmelerin yaşandığını tanık olduğumuz teknoloji devleri beklenmeyen bir karara imza attılar.

apple-samsungBilineceği üzere iPhone ve iPad gibi birçok Apple ürününün kimi zaman işlemcileri kimi zaman da ekranları gibi önemli donanımları Samsung tarafından üretiliyordu. Fakat az önce bahsettiğim patent anlaşmazlıklar sebebiyle Apple, TSMC gibi alternatif üreticilere yönelmişti. Görünen o ki Apple, iPhone 6 için TSMC ile yapılan çalışmalardan pek de memnun kalmadı ve eski iş birlikçisine geri döndü.

2015 yılında gerçekleşecek üretimleri konu edinen Samsung ve Apple anlaşması her ne kadar rakibi olsa da Samsung için son derece önemli bir birliktelik. Zira Samsung’un ürettiği yonga seti ve işlemcilerin en büyük müşterisi Apple.

Görünen o ki 2015 yılında satışa çıkacağı planlanan iPhone 7 üzerinde Samsung tarafından üretilmiş 14 nanometre değerinde A9 işlemciler yer alacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz