Apple, kendi web sitesinde Apple Watch cihazı anlatan detaylı bir video yayınladı. Bu videoda Apple Watch cihazın, Apple’ın neden şimdiye dek çıkardığı cihazlar içinde en kişisel cihaz olduğunu anlattı.

 

Videoda Apple Watch cihazın pek çok özelliğinden bahsediliyor ve bu özelliklerin nasıl kullanılacağı, Apple Watch cihazdan nasıl yararlanılacağı anlatılıyor. Bu video, Apple Watch almak isteyenler fakat kararsız kalanlar için oldukça yararlı.

Ön siparişlerin alınmasından hemen önce yayınlanan video, Apple Watch cihaza sıcak bakmayanları ikna edecek nitelikler taşıyor.

Cihazın pek çok özelliği kullanıcının en kolay ve en hızlı şekilde kullanılabilmesi için özenle düşünülmüş. Cihaz buna göre titizlikle tasarlanmış. Kullanımın kolay ve hızlı olması; iPhone cihazı cebinizden çıkarıp, kilidi açıp, bildirimlere baktıktan ve cevap verdikten sonra tekrar cebinize koymak gibi artık insanı yavaşlatan işlemleri geride bırakmaya zorluyor.

Apple Watch cihazın rehber niteliği taşıyan videosunda saatin yan tarafındaki iki tuşun ne işe yaradığı anlatılmış. bu anlatım oldukça yararlı. Zira telefonunu iki yıldır cebinde taşıyan insanlar dahi cihazının kısayol özelliklerinden bihaber yaşamakta. Örneğin, Apple Watch bileğinizde iken ekranı açmak ve saate bakmak için bir şey yapmıyorsunuz. Bileğinizi kaldırarak saate bakmanız, ekranın açılması için yeterli oluyor. Aynı şekilde bileğinizi indirmeniz ekranın kapanması için gerekli hareketi sağlıyor. Yan tarafta parmakların kullanımıyla ileri geri döndürülen mekanizma ise saatin ekranına parmakla dokunularak yapılamayan pek çok işlevi gerçekleştiriyor. Bunlardan bazıları, saatin kişiselleştirilmesi için gerekli ayarların yapılması, resim albümünde görmek istediğiniz fotoğrafı kolayca görme, ekrana yakınlaşma ve uzaklaşma olarak sıralanmış. Ayrıca Force Touch adı verilen özellik de videoda örneklerle anlatılmış.

En iyisi bunların tümünü videoda izleyerek gözlemlemeniz. İyi seyirler.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz