Apple Watch Series 4‘teki yeni bir uygulama kalbinizin sağlığını izlemenize yardımcı olabilir.

Perşembe günü Apple, bir yazılım güncellemesiyle Apple Watch Series 4 için EKG uygulamasını yayımladı . EKG uygulaması, kalp atışınızın elektriksel düzenini izlemek için saatin dijital kuronunu ve sensörlerini saatin altındaki sensörleri kullanır ve potansiyel sorunlar için analiz eder.

Ne gerekli

EKG uygulamasını kullanmak için iPhone’unuzu iOS 12.1.1’e ve Apple Watch Series 4’ü WatchOS 5.1.2’ye güncellemeniz gerekir.

EKG ve Apple EKG: Fark nedir?

Hiçbir şey değil. İki kısaltma birbirinin yerine geçebilir ve Amerikan Kalp Birliği’ne göre aynı test olan elektro kardiyograma atıfta bulunur .

EKG, test için daha yaygın bir kısaltmadır (EEG, beyin taraması ile karıştırılmaması için), ancak Apple, Apple Watch’daki özelliğe atıfta bulunmak için EKG’yi kullanıyor.

Bu testin kalp krizi, felç veya diğer sağlık koşullarını teşhis etmenin bir alternatifi olmadığını unutmayın. Ciddi bir sağlık sorunu yaşıyorsanız, 911’i arayın veya mümkün olan en kısa sürede doktorunuzu ziyaret edin. EKG uygulamasına güvenmeyin.

Bu nasıl kullanılır?

Kurulum tamamlandıktan sonra, saatinizin uygulama kılavuzunda EKG uygulaması simgesini arayın. Kalp atış hızı okumasına benzeyen kırmızı çizgili beyaz bir dairedir; ona dokun.

Doğru sonuçları yakalamak için, kollarınızı kucağınızda veya bir masanın üzerinde tutmanız ve geri sayım süresince Dijital Taç üzerine bir parmak bırakmanız gerekir. Herhangi bir hareket testi etkileyebileceğinden, mümkün olduğunca hareketsiz kalmaya çalışın.

Saatinizin bileğinize tam oturduğundan ve Watch uygulamasında tanımlanmış uygun bir bilek konumunun bulunduğundan emin olun.

30 saniyelik test tamamlandığında, üç sonuçtan birini alacaksınız: Sinüs ritmi, atriyal fibrilasyon (AFib) veya sonuçsuz. Sinüs ritmi, kalbinizin tek tip bir düzende attığı anlamına gelir. AFib, kalbinizin düzensiz bir düzende attığı anlamına gelir. Sonuçsuz, uygulamanın hareket veya diğer faktörlerden dolayı okumaya zor geldiği veya kalbin ritmi sinüs veya AFib için uygun olmadığı anlamına gelir.

Apple Health uygulaması

Her EKG testinden sonra, Sağlık uygulaması iPhone’unuzdaki sonuçları size bildirecektir. Kalbinizin ritminin bir çizelgesini ve Apple’ın yapmanız gereken önerileri veya eylemlerini görmek için uyarıyı açın.

Kaydınızı doktora göstermek istiyorsanız, Sağlık uygulamasında herhangi bir belirli EKG’yi görüntülerken kalbinizin etkinlik tablosunu içeren bir PDF dosyasını dışa aktarabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz