Apple Watch
Apple Watch

Apple Watch, tanıtımından bu yana tüm kullanıcıların merakla ve sabırsızlıkla beklediği bir cihaz oldu. Amerika’da Apple Watch ön siparişi 10 Nisan’da açılacak. Bunların dağıtımına 24 Nisan’da başlanacak. Ancak İsviçre aynı heyecanı yaşayan ülkelerden değil.

apple watch

İsviçreli kullanıcılar maalesef diğer ülkelerdeki kullanıcılar kadar heyecanlı değil. Çünkü İsviçre Apple Watch cihaz için yeşil ışık yakmadı. Apple, İsviçre’de bazı fikri mülkiyet sorunlarıyla karşı karşıya kaldı. Bu sorunlar, dev üreticinin akıllı saatinin ülkeye girişini geciktirecek gibi görünüyor. İsviçreli bir yayıncı olan RTS, bu sorun hakkında gerekli açıklamayı yaptı. Buna göre 1985 yılına dayanan bir patent dolayısıyla, ülke sınırları içinde, üstünde elma logosu bulunan ve adında Apple sözcüğü geçen bir saat satılamaz. Bu patent, Leonard saat markasının sahibi William Longe tarafından alınmış. Ancak bu patentin süresi 5 Aralık 2015’te doluyor.

Leonard Watch
Leonard Watch

Apple Watch İsviçre’de Satılmayacak Mı?

Şimdiye kadar görülen ve anlaşılan tabloda Apple’ın neler yapabileceğine ilişkin bazı seçenekler mevcut. Apple, saati İsviçre’de satabilmek için 5 Aralık 2015 tarihini bekleyebilir. Ayrıca Apple Watch’u İsviçreli kullanıcılara ulaştırmak için yasal yollara başvurarak patenti aşmanın bir yolunu bulabilir.

Seçeneklere rağmen şu an için Apple Watch cihazın İsviçre’ye ulaşması her hâlükârda gecikecek gibi görünüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz