Apple Watch aylar süren söylentilerden sonra tanıtıldı ve tanıtımın hemen ardından tartışmalara neden oldu. iPhone 6 ve iPhone Plus ile aynı anda tanıtılan akıllı saat herkes tarafından merak ve ilgiyle karşılandı. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus hakkındaki bilgileri “[highlight]iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Merak Edilenler[/highlight]” başlıklı haberimizde bulabilirsiniz. Apple’ın akıllı saati ancak 2015 yılının başlarında kullanıcılarla buluşacak.

apple watch_7

Apple Watch Özellikleri

Apple Watch 38mm ve 42mm olmak üzere iki boyutta kullanıcılara sunulacak. Bu boyutların her birinin farklı sürümleri olacak. Apple Watch ile pek çok işlemi gerçekleştirebileceksiniz. Örneğin, metin mesajları alıp gönderebilecek, arama yapabilecek ve gün boyunca sağlık ve fitness uygulamalarını görüntüleyebileceksiniz. Bunların tümünü saatinizle yapmanız mümkün olacak. Apple Watch akıllı saatin en çok dikkat çeken özelliklerinden biri de onunla kişisel herhangi bir şeyi başka bir Apple Watch cihaza gönderebilme özelliği.

apple watch_2

 “Apple Watch Şimdiye Kadar Yarattığımız En Kişisel Cihaz”

Tim Cook, Apple Watch akıllı saatten bu şekilde bahsediyor ve uzun süredir onun üstünde çalıştıklarını ekliyor.

Cihaz, çok faza özelleştirmeye sahip ve ayrıca 11 farklı yüz seçeneğini de beraberinde getiriyor. Bunlar arasında alışılmış analog seçenekler, Dünya’nın, Güneş’in, Ay’ın ve diğer gezegenlerin gerçek zamanlı 3D modelleri de var.

apple watch_bir

Apple Watch, içinde Starwood, Twitter, BMW ve American Airlines da dâhil olmak üzere bir uygulama koleksiyonu ile beraber gelecek. Böylece sadece bileğinizdeki saati kullanarak uçak bileti satın alabilecek, saatinizle otel odanıza girebilecek ya da arabanıza bineceksiniz. Geliştiriciler, WatchKit platformunu kullanarak Apple Watch için programlar üretebilecekler.

apple watch_foto

Apple Watch akıllı saat ivmeölçer, kalp atışı sensörü, GPS ve Wi-Fi özellikleriyle geliyor. Böylece iPhone telefondan günlük aktivite, fitness takibi gibi bilgileri alarak saatin ekranında görüntülüyor. Böylece koşarken ya da bisiklet sürerken sadece saatinize bakmanız yeterli oluyor.

Köşeli bir tasarıma sahip olan akıllı saatin deriden, metalden ve plastikten yapılmış kayış seçenekleri mevcut. Tıpkı iPhone cihazlarda olduğu gibi Apple Watch cihazda da ses ile etkinleştirilebilen asistan Siri bulunuyor. Apple Watch, kullanıcılara alışveriş kolaylığı sağlayan Apple Pay özelliğini de sunuyor. Çeşitli mağazalarda bu özelliği kullanmak mümkün.

apple watch_4

Apple Watch Fiyatı

Apple, yeni akıllı saat için pazara çıkma zamanı olarak 2015 yılının başlangıcını gösterdi fakat bunun için net bir tarih vermedi. Şimdilik belirlenen fiyat 349$ ve fakat farklı modellerin fiyat bilgisi paylaşılmış değil. Cihaz ayrıca, çalışmak için bir iPhone telefona ihtiyaç duyuyor ve desteklediği modeller iPhone 5 ve üstü modeller olmak zorunda.

İlk olarak Salı günü iPhone 6 tanıtım etkinliğinde California’da görüntülenebilen cihaz, iPad’in 2010 yılında çıkışından bu yana şirketin ilk yeni ürün kategorisi olarak etiketlendi. Dokunmatik özelliğini ve Retina ekranlı olduğunu da ekleyelim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz