Apple iPad Pro 11 ve 12.9 bükülme sorunu

Apple, destek sitesinde Ekim 2018’de sunulan iPad Pro 11 ve 12.9 için yapım sürecinin ayrıntılı bir açıklamasını yaptı. Makalede, şirket , tablet sahipleri tarafından bildirilen , vakanın muhtemel bükülmesini haklı çıkarmaktadır.

Hücresel modüllü iPad modellerinde, daha iyi sinyal alımı için plastik şeritler kullanılır. Apple’a göre, yeni tabletlerin imalatında ko-kalıplama adı verilen yeni bir montaj işlemi kullanılıyor.

”Yüksek sıcaklık işleminde, plastik bir alüminyum mahfazaya tam olarak kesilmiş kanallara gömülür. Plastik soğuduktan sonra, kasanın tamamı plastik ve alüminyumun tek ve dayanıklı bir kasaya kusursuz bir şekilde entegre edilmesini sağlayan hassas işleme tabi tutulur.”

Bu teknoloji, iPad’in önceki nesillerine göre sertlik için daha katı gereksinimleri karşılar, ancak 400 mikrondan fazla olmayan bir durum sapmasına izin verir. Bu tür kıvrımlar tabletin gücünü veya işlevselliğini etkilemez ve zamanla artmaz.

Apple hafif bir kıvrılma kusurunu düşünmüyor ve sahibi yeni tabletin bu durumundan memnun değilse, cihazı satın aldıktan sonraki 14 gün içinde iade etme hakkına sahiptir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz