Korona virüsü tüm dünyayı etkisi altına aldı ve karantina süreci hala devam ediyor. Virüsün olduğu ülkelerde amvler, fabrikalar, giyim mağazaları, teknoloji mağazaları ve daha birçok sektör iş yerini kapattı. Apple’da mağazalarını kapatan markalar arasında yerini alıyor. Daha önceki haberimizde virüsün yüksek seviyeli telefon markalarını çok etkileyeceğinden bahsetmiştik. Yüksek seviyeli telefon denince akla gelen markalar ise Apple ve Samsung oluyor. Satışlarda düşüş yaşanacağı konusunda sizlere bilgi vermiştik.

Satışlarında düşüş yaşayan Apple, zarar etmeye başlayınca mağazalarını açma kararı aldı. Koronavirüs salgınından en çok etkilenen isimler arasında olan Apple, telefon satışlarında ciddi düşüş yaşadı. Zarar etmeye başlayan şirket açığını kapatmak için mağazalarını açma kararı aldı. Apple’ın 458 mağazası şu an kapalı durumda. Virüs nedeniyle kapalı olan mağazalar tekrar satışa başlayacak.


Sadece zarar değil aynı zamanda salgının azalması ile beraber Apple mağazalarını açma kararı aldı. Teknoloji hakkında bilgiye sahip olan kişiler tarafından yapılan açıklamada ise Apple, iPhone satışlarında düşüş yaşamaya devam edecek. Koronavirüs salgını sonrasında dünyayı ciddi bir ekonomik kriz bekliyor. Bu kriz döneminde de uygun fiyatlı cihazlar daha da dikkat çekecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz