Apple tarafından dün yapılan açıklama iPad, iPhone, Mac ve diğer ürün sahipleri için kötü bir haber oldu. Yapılan açıklamaya göre Apple Store’lara tamir için bırakılan cihazlar mağaza açılana kadar alınamayacak. Dünyayı saran korona virüsü yayılmaya devam ediyor. Virüsün yayılması ile beraber Türkiye’de yer alan mağazalarda yavaş yavaş kapanmaya başlandı. Çin dışında tüm Apple Store’ları koronavirüs sebebi ile kapatan Apple, mağazaya tamir için bırakılan ürünlerin mağaza tekrar açılana kadar geri alınamayacağını belirtti.

Corona virüsü teknolojiyide olumsuz bir şekilde etkiledi ve Türkiye’de yer alan operatör şirketleri, teknoloji mağazaları da yavaş yavaş kapatmaya başladı. Şirketin Apple Store mağazalarını kapatmasının ardından müşterilerin tamir için verilen ürünleri geri almaları için 2 günlük bir süre tanınmıştı. Bu süre geçen hafta salı günü doldu. Apple’ın yaptığı açıklamaya göre tamir için içeride kalan cihazlar tekrar açılana kadar orada beklemek zorunda. Apple sözcüsü aynı zamanda; ‘İnsanların ürünlerinin tekrar onlara dönebilmesi için her şeyi denedik’ ifadelerine de yer verdi.

Müşterilerle doğrudan iletişime geçerek iade işlemi sağlanmaya çalıştı ancak bu duruma rağmen içeride kalan cihazların olduğu da belirtildi. Peki Apple Store’lar tekrar ne zaman açılacak. Normal şartlarda 27 Mart günü tekrar açılacağı belirtilmişti fakat şirketin internet sitesinde ‘yeni bir bildiriye kadar’ mağazaların kapalı olacağı belirtildi. Şirketin mağazalarını kapatmayacağı tek yerler ise Hong Kong, Makao ve Tayvan.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz