Apple Gözlükleri AR ve Siri’yi destekleyecek! 

İtalyan grafik tasarımcı Ksakomo Doda, Apple‘ın akıllı gözlükleri için vizyonunu sundu. Konsept kendi web sitesinde yayınlandı.

Google Glass gibi, gözlük camları da sanal görüntüler empoze eder, böylece bilgiler çevreleyen dünyanın tepesinde görüntülenir. Böylece cihaz, varış yerini, hava durumunu, bildirimleri ve haberleri rotaya rapor edebilir.

Apple Glass üç unsurdan oluşur: yonga seti ve diğer elektronik parçaların bulunduğu değiştirilebilir çerçeveler, lensler ve paslanmaz çelik ve safir kristal kasalar. Üzerinde bir akıllı telefon ve dahili Bluetooth bulunan AirPod’larla iletişim için görünür simgeler LTE ve GPS de vardır. Önünde bir kamera öğrencisi ve küçük bir mikrofon var.

Apple, farklı renklerde ve farklı malzemelerden değiştirilebilir çerçevelerde bir çizgi yayınlayacak. Hermes’ten Apple Watch’un kayışlarında olduğu gibi, seçkin seçeneklerin piyasaya sürülmesi için şirketin moda evi ile birleşmesi mümkün.

Analist Min-Chi Kuo’ya göre, önümüzdeki yıllarda Apple artırılmış gerçeklik teknolojisine güvenecek. Apple Gözlük, onları göstermek için bir cihaz olabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz