Apple yeni bir serisini satışa sunmayı bekliyor. Apple’dan iphone 12 geliyor. Bu serinin ekim ayında gelmesi bekleniyor. Gelen bilgilere göre 5,4 inç iPhone’un ‘iPhone 12 mini’ olarak isimlendirileceği söyleniyor.

Bu yıl dört tane iphone serisinin gelmesi beklenirken yeni isim bulmaları bekleniyor. Apple ‘mini’ ismini hem ipad’de hem de mac computer serisinde kullandı. Daha sonra 11 serisi için ‘pro’ ve ‘pro max’ isimlerini kullandı. Muhtemelen de ekran boyutlarını 11 serisindeki boyutlarla aynı olacağı bekleniyor.

Apple’ın yeni iPhone’ları 5G desteği ile geliyor ve şirketin 5nm sürecindeki ilk yonga seti olan A14 ile çalışıyor. Önceki raporlara göre – tüm yeni iPhone’lar 60Hz yenileme hızına sahip OLED ekranlarla gelecek ve daha fazla durum simgesinin en üste sığmasına olanak tanıyan daha küçük çentiklerle gelecek. Gelen Apple Watch Series 5’te de belirtildiği gibi, yeni iPhone serisinde, Apple’ın elektronik atıkları azaltması gerektiğini iddia ettiği kutuda herhangi bir şarj veya EarPods aksesuarları bulunmayabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz