Daha önceden gündeme gelen Apple’ın katlanabilir iPhone modeli haberlerinden sonra bir yeni haber daha geldi. Katlanabilir iPhone modeli için yeni bir patent görüldü. İşte detaylar…

Apple’dan Katlanabilir iPhone Patenti

Sizlerinde teknolojiyi seven biri olarak varsayarak Xiaomi, Huawei ve Samsung gibi markaların yakın bir zamanda katlanabilir telefonlarını akıllı telefon pazarına süreceklerini ve bunları bu pazarda tek bırakmayıp rakip olmak isteyen Apple‘ın da bu konuda hamle attığını belirtelim. Kısa süre önce Apple’ın yeni bir patent aldığını belirtelim.

Katlanabilen iPhone modeli hakkında neredeyse son adımları adan Apple, yeni aldığı patent ile birlikte, Samsung’un kısa bir süre sonra tanıtması beklenilen Galaxy F modeline rakip olacağını işaret etti. Samsung, Unpacked 2019 ile katlanabilir telefon modelini kullanıcılara sunacak. Apple’ın bu patent başvurusu için neden bu günü beklediği ise henüz bilinmiyor. Bunların yanı sıra paylaşılan patent görüntüsünde, Apple’ın patentlerini görebiliyorsunuz. Bu görüntüler son sızıntıları onaylayacak cinsten duruyor.

Görüntülere baktığımızda patent görsellerinin katlanabilir telefonun nasıl katlanacağını işaret eden Apple, bu durumda OLED ekranın etrafına menteşe yerleştirmiş gibi duruyor. Sizlerinde anlayabileceği gibi Apple bu sefer ergonomik ve estetik duran bir katlanabilir telefon tasarımı sunmayı amaç edinmiş.

Şuan için katlanabilir telefon hakkında detaylar bunlarla sınırlı olurken, Apple’ın bu telefonu bu yıl çıkarmayacağı kesin gibi. Büyük ihtimal 2020 yılında çıkarabilir. Peki siz bu katlanabilir telefon hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz