Bu yıl içerisinde tanıtımın gerçekleşmesi merakla beklenen iPad Mini’nin detayları ortaya çıktı. iPad Mini 5’in ortaya çıkan detaylarına göz atalı.

Apple tarafından iPad serisi devam etmektedir ve bu yılın ortasına doğru yeni serisinin tanıtımı gerçekleşecektir. Tayvan’dan gelen bilgilere göre teknoloji devi olan Apple, iPad Mini 5 adını verdiği ve benzerlik bakımından da dış görünüşüyle iPad Mini 4’e benzeyen cihazını tanıtacak. Tanıtımı olacak iPad’ in 7,9 inçlik bir ekrana sahip olacağını da belirtelim.

Bir önceki iPad Mini 4 gibi, 6,1 mm kalınlığa sahip olacağı söyleniliyor ve aynı zamanda iPad Mini 5’in; USB-C yerine Lightning girişine, ana ekran tuşuyla TouchID’ye sahip olacaktır. 3,5 mm kulaklık alanına sahip olacak olan cihaz hakkında bu bilgiler ortaya çıktı.

Başka ortaya çıkan bilgiye göre de cihaz gücünü; iPhone 7, Apple TV 4K’de (5. jenerasyon), iPad (6. jenerasyon) ve iPad Pro (10,5 inç) ’de görmüş olduğumuz A10X Fusion yonga setinden alacağına dair net olmayan bilgiler ortaya çıktı.

Teknoloji devi Apple’ın yeni üretimini yaptığı iPad Mini 5’in Apple Pencil 1 için destek alıp almayacağı konusunda fikir sahibi değiliz. Fakat Pencil 2 için desteği olmayacağı konusunda kesin söylentiler vardır.

Apple tarafından tedarikçilerinin cihazların satışında oluşan farklılıklar yüzünden zarar gördüğü de söylenenler arasındadır. Apple’ın iPad Mini 5 hakkında ortaya çıkan iddialar bunlardan ibarettir. Bu yıl içerisinde tanıtımının gerçekleşmesi ardından ya da gelen bilgileri tekrar sizlerle paylaşacağız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz