İçeri giren sıcaklıklar size sadece pencereden dışarı bakan bir ürperti verirken, arabanızı aşırı soğuğa hazırlamak için birkaç dakika ayırmanız gerekir. Bu ipuçları arabanızın başladığından, sıcak kaldığından ve acımasız soğukta gitmeniz gereken yere gitmeye hazır olduğundan emin olmanıza yardımcı olabilir .

Ailenizde size kullanışlı hatırlatıcılar göndermek için bir tamirciniz yoksa, bu hafta sonundaki sefaleti önlemek için bugün harekete geçmek için sizin hatırlatıcınız. Soğuğa hazırlanmak için tanklarımıza bir miktar antifriz veya kuru gaz koymamızı hatırlatan babamdan gelen bir metinle başladı, ama akılda tutmanız gereken başka şeyler var.

Bu ipuçları, kış tedarik kitini bagajınızda bulundurmanın yanı sıra, bu nedenle, aralarında bir battaniye, eldiven, ilk yardım çantası, yüksek enerjili atıştırmalık ve buz kazıyıcı olduğundan emin olmadığınızdan emin değilseniz, stoklanır.

Pilinizi Şarj Edin : “Yapılacak en önemli şeylerden biri pilinizi şarjlı tutmak. Mümkün olduğu kadar bir gecede şarj edin. Aşırı soğuk, aracı çalıştırmak için mevcut gücü önemli ölçüde azaltabilir. ” Aracımı nispeten ucuz olan bir şarj cihazı veya şamandıralı şarj cihazında tutuyorum, ancak durumunuza bağlı olarak tam şarj cihazıyla gitmeniz gerekebilir. Bir oto yedek parça mağazanız varsa veya. Limanın yakınında navlun, yandan bir tane alabilirsiniz. Ayrıca atlama kablolarını da yanınızda taşımalısınız.

Kıvılcım Sayısını Yapın: Bazen aracınızın başlaması için bir desteğe ihtiyacı vardır ve orası ona yardım edebileceğiniz yerdir. Daha zayıf bir kıvılcımın aslında yakıtı ateşlemesini sağlamak için Prestone başlangıç ​​sıvısı kullanılması önerilir.

Antifrizi Kontrol Edin : Bu adım çok önemlidir. Dilley, “Antifrizinizin doğru konsantrasyonda olduğundan ve doldurulduğundan emin olun. Soğutma suyu donarsa hiçbir şey işe yaramaz. ”Antifriz, motorunuzun soğukta donmasını engelleyen şeydir. Bunu bir hidrometre ile kendi başınıza kolayca kontrol edebilirsiniz . İyi değilse, sorunu çözmek için kullanım kılavuzunuzdaki talimatları takip edebilirsiniz.

Yakıt Bakımı : Gazınız, dikkat etmeniz gereken diğer bir büyük alandır. Yakıt sistemini temizlemek için komple bir yakıt sistemi temizleyicisi kullanılmasını önerir. Yakıt yoğunluğunu durdurmak için yakıt deposunu dolu tutun, yakıt hattının donmasına neden olur. Bu özellikle, işteyken aracın bütün gün veya seyahat ederken daha uzun süreler boyunca oturmasını sağlayacaksanız önemlidir. Stokta bulabilirseniz, gaz tankınıza bir gaz antifriz eklemek isteyebilirsiniz.

Araba Isınsın: Aracınızı çalıştırdıktan sonra, yine de dikkatli olmanız gerekir. Dilley, “Çalıştıktan sonra motorun ısınmasını sağlayın. Sadece kalkma! Yağın doğru çalışma sıcaklığına ulaşması gerekiyor. ”

Her şeyin üstesinden gelmeye ve hazır olmaya başladığından emin olmak için bugün biraz zaman geçirmek iyi bir fikirdir, böylece yolun kenarında mahsur kalmak veya arabanızın ne zaman başlamayacağını bulmak için endişelenmenize gerek kalmaz İşe ya da dükkana gitmen gerek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz