Araç Paylaşım Girişimi Shohoz 15 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Her geçen gün çeşitli yatırımlar yaparak rakiplerini arttıran küresel ismi UBER olan uygulamanın 10 Milyon Dolar yatırımına destek veren Bangladeş yerel rakibi Go-Jek ve Pathao Uber’i desteklerken bir diğer rakibi olan Shohoz 15 Milyon Dolar yatırım aldı.

2014 yılında kurulan Shohoz, ilk çalışmalarına otobüs biletleri üzerine yaparken, feribot bilet satışlarına kadar kendisini geliştirdi ve bu günlerde geniş yelpazede aktif bir rol üstleniyor. Talepleri iyi bir şekilde değerlendiren Shohoz, ilk önce motorsikletleri bünyesine alırken bir yandan da özel otomobilleri bünyesine aldı. Girişimin CEO’su görevinde bulunan Maliha Quadir açıklamalarında ise; Bangladeş’in başkenti olan Dhakka’da ayda 1 milyon yolculuk yapıldığına değinerek şehir içinde hayatı ulaşım yönünden kolaylaştırmak için yaptıkları girişimin 18 Milyon kullanıcı tarafından tercih edildiğini söyledi.

Dhakka’da metronun olmamasını, alt yapıların yeterli olmadığını dile getirerek araç paylaşımının olumlu bir tablo çizdiğini bildirdi.

Shohoz çalışmalarının sadece Dhakka’da şehrinde sınırlı kalmayacağıı 15 milyon dolar yatırımın sonrasında çalışmaların diğer şehirlerde de uygulanacağını sözlerine ekledi. Super App yolunda emin adımlarla ilerlediklerini söyleyen Quadir, Doğu Asya’nın Go-Jek ve Grab gibi şirketleri gibi geniş çaplı çalışmalarının olacağını söyledi. Shohoz, çalışmalarına bu günlerde yenilerini eklemek üzere yemek servisi, finansal ve servis ürünleri üzerinde de çalışmalarda bulunuyor.

 

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz