ARCore Güncellemesi daha fazla cihaza kullanım sunuyor

ARCore‘un Google uygulamasının en son sürümünün göz ardı edilmesinden sonra ARCore desteğini elde etmek için  birçok yeni cihazı uygulamaya ekledi.İlginç bir şekilde, artık desteklenen cihazların listesi, OnePlus 6T gibi henüz duyurulmamış olan cihazları da içermektedir.

 

 

ARCore aslında Google‘ın artırılmış gerçeklik (AR) uygulamaları için sunduğu çözümün belkemiğidir ve bu nedenle ARCore desteği alan cihazlar, Google‘ın platformuna dayanan yeni AR-tabanlı uygulamalar ve oyunlar dalgasından faydalanabilecektir. Samsung‘un Galaxy Note 9, Huawei‘nin Mate 10 Pro, ASUS‘un ROG telefonu ve Razor Phone gibi cihazların sahipleri için iyi bir haber olurken (en son uygulama sürümünde desteklendiği gibi) Ayrıca şu anda piyasada bulunmayan akıllı telefonlar olan OnePlus 6T, Nokia 9 ve ‘Nokia Phoenix‘, dahil olmak üzere kullanılabilir. Tanımlanamayan başka bir Nokia markalı telefonun yanı sıra Vivo Nex‘in yeni bir versiyonu da mümkün.

 

 

Burada belirtilen profiller ARCore uygulamasının 1.5 sürümüne özgüdür ve kod düzeyinde not edilmiştir ve bu nedenle henüz Google tarafından desteklenen cihazlar olarak henüz resmi olarak onaylanmamıştır.Piyasada olamayan cihazlar ile ilgili doğru bir onaylama olmasa da, bu telefonların ARCore onaylı ve Google‘ın AR platformundan kullanıma hazır olan cihazlar olarak pazara ulaşacağı görünüyor. OnePlus 6T‘nin daha eski OnePlus modellerinin, yeni telefonun bir önceki sürümü olan OnePlus 5T‘de  ARCore uygulamasında mevcut olduğundan OnePlus 6T‘nin olması sürpriz olmaz.Uygulama kullanıma sunuldu aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

ARCore by Google İndir

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz