Gameloft tarafından üretilen popüler Android ve iPhone oyunu Asphalt 8 ile ilgili önemli bir gelişme duyuruldu ve oyunun Android ve iOS sürümünün bu yaz indirilebilir kılınacağı açıklandı.

8 yeni haritanın ve birçok yeni arabanın eklenerek geleceği Asphalt 8 üzerinde Nevada çöllerinden Londra sokaklarına kadar birçok farklı bölgede ve atmosferde yarışmak mümkün olacak. Asphalt 7 üzerinde büyük beğeni kazanan Monaco etabının da birkaç değişiklikle birlikte Asphalt 8’deki yerini alacağını da belirtmekte fayda var.

asphalt 8 oyun ici

Hava Durumu Araçları Etkileyecek!

Asphalt 8’in sahip olacağı en önemli yeniliklerden bir tanesi de yeni hava durumu efektleri ve bu efektlerin oyuna yansıyacak olması. Yağmur, buzlanma, kar ve toz gibi dış etmenler oyundaki araçları ve dolayısıyla da sürüşü etkileyebilecekler. Örnek olarak Tokyo’da yarışırken oluşabilecek bir yağmur fırtınası ya da Finlandiya’da yarışırken meydana gelebilecek buzlanma oyuna ve dolayısıyla da sürücülere zor anlar yaşatabilecek.

gameloft asphalt 8 android ve iphone

Gameloft Asphalt 8’de Yeni Bir Oyun Motoru Kullanacak

Gameloft Asphalt serisi için yeni bir oyun motoru geliştirdi ve bu oyun motorunu Asphalt 8 üzerinde kullanacak. Oyuncuların araçları daha yoğun kontrol etmeleri yani oyuncuların sürüş hâkimiyetlerinin arttırıldığı bir sürüm bizi bekliyor. Bu hâkimiyete ve etkiye motor performansı da dâhil.

Asphalt 8’le 2 Yeni Oyun Modu Geliyor

Asphalt 8 oyuncuları birbirleriyle aynı anda arka arkaya zaman temelli olarak yarışabilecekler. Asphalt 7’de yer alan “Takedown” ve “Burnout” heyecanının gelişerek süreceğini söylemek mümkün. Bunların yanı sıra oyunun yeni sürümünde iki yeni oyun modu ekleniyor. “Gate Drift” adı verilen oyun modunda oyuncuların belirli kapılardan geçerek ve drift yaparak başarılı olmaları beklenecek. “Infected” isimli diğer yeni oyun modu ise oldukça ilginç. Zira bu oyun modunda oyuncunun bir enfeksiyonu ya da etkiyi yarış sırasında diğer araçlara bulaştırması hedefleniyor.

asphalt 8 android - iphone

Asphalt 8 Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Asphalt 8 bu yaz mevsiminde Android için Google Play’de, iPhone ve iPad için de Apple App Store’da yerini alacak. Oyunun ücreti yani fiyatı $0.99 olacak.

Asphalt 8 Tanıtım Videosu

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz