Kameraların kalitesini ve cihazların akustiğini değerlendiren tanınmış portal DxOMark, oyun akıllı telefonunun ASUS ROG Phone 2 ses sisteminin test edilmesine ilişkin bir rapor yayınladı. ASUS ROG Phone 2 akıllı telefonunun ses sistemi ile 20 saatten fazla zaman geçiren uzmanlar, çeşitli kullanım modlarında ses üretme ve kaydetme yeteneği hakkında bir karar verdiler.

Akıllı telefon ses testi bölümü DxOMark’ta sadece bu sonbaharda göründü – şimdi portal uzmanları sadece kameraların değil, akıllı telefon ses sistemlerinin de yeteneklerini değerlendiriyor. Test, üçüncü taraf yazılım araçlarını kullanmadan ses çalmak ve kaydetmek için varsayılan olarak yerleşik ekipman ve uygulamalar kullanılarak gerçekleştirilir.

Laboratuar raporuna göre, cihaz oyun senaryolarında mükemmel performans gösterdi ve çeşitli sahnelerin iyi uygulamalarını gösterdi, ancak bazı eksiklikler vardı. Uzmanlar, ses artefaktlarının maksimum ses seviyesinde, düşük frekans eksikliğinde ve ayırt edilemeyen asgari hoparlör ses seviyesinde göründüğünü belirtti.

Ses kaydederken, düşük seviyede bozulma ve yüksek bir mikrofon hassasiyeti kaydedildi. Öte yandan, kaydedilen ses materyallerinde bas yoktu ve olayların ve notaların kayıtları da çok “yapay” geldi ve çok fazla arka plan gürültüsü içeriyordu.

ASUS ROG Phone 2‘nin DxOMark’a göre final puanı 69 puan ve genel sıralamada dördüncü sırada. HUAWEI Mate 20X, Apple iPhone XS Max ve Apple iPhone 11 Pro Max, sırasıyla 75, 74 ve 71 puanla sonuçlandı.

Kaynak: gizchina.com

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz