ASUS Zenbook Pro 15 Özellikleri

 
Orjinal bir tasarım ile sektöre damga gibi vuracak en yeni premium ultrabook sürümü ile  ASUS Zenbook Pro 15 yenilikçi bir özellik olan  ScreenPad ile piyasaya çıkacak.

Yeni Asus Zenbook Pro 15, Intel‘in bugüne kadarki en güçlü dizüstü bilgisayar platformu üzerine inşa edilmiştir. Makineler, Core i9 opsiyonu, 16GB‘a kadar RAM, ayrık NVIDIA GeForce GTX 1050 (veya 1050 Ti) grafikler ve 512 GB PCIe 3.0 x4 katı hal depolama kapasitesine sahip 8. Nesil Intel Core işlemcilere sahiptir. Adından da anlaşılacağı gibi, Zenbook Pro 15, 15,6 inç ekrana sahip ve diğer Asuspremium ultrabook serisinin diğer üyeleri gibi sahip sağlam alüminyum tek gövdeli bir yapıya sahip.Ayrıca microSD kart okuyucu ve bir parmak izi sensörü  gibi özelliklere sahip olacak.İlk bakışta Asus‘un diğer koyu mavi Zenbooks‘larından pek de farklı görünmese de, Rose Gold elmas kesimli kenarları olan yepyeni bir “Deep Dive Blue” renk şeması, dış görünümü birbirinden ayırıyor. Zenbook Pro 15‘in genel boyutları 365mm x 251mm x 18.9mm ve sadece 1,9 kg civarında ağırlığa sahip. Bu Core i9 opsiyonu ve ayrık grafikli ultrabook için oldukça taşınabilir.

 

 

ASUS  ScreenPad nedir?

 

Nispeten yüksek kaliteli donanımı , ince ve hafif form faktörü çekici olmasına rağmen yeni ScreenPad, Zenbook Pro 15‘i benzersiz kılan şeydir. Diğer üreticiler çok ekranlı mobil cihazları daha önce denediler ve tipik olarak sınırlı işlevselliğe sahipler. Asus, ScreenPad ile bu durumu geride bırakıyor. ScreenPad normal bir Touchpad  yerine monta edilmiş durumdadır. ScreenPad, dokunma, hareket ve el yazısı tanıma ile birlikte küçük bir FullHD ekranıdır. Şu anda, Microsoft Word, Excel, PowerPoint, Spotify, YouTube ve Adobe Sign, ScreenPad için “resmi” desteğe sahip olan uygulamalardır. Asus birkaç ek özelliğe sahiptir. Örneğin, ScreenPad, akıllı telefon kullanıyorsanız ekranı yansıtmak için kullanılabilir veya ana ekranı ikinci bir monitör takılı gibi genişletmek için kullanılabilir.

 

ASUS Zenbook Pro 15 FİYAT TAHMİNLERİ

ASUS Zenbook Pro 15 modeller için farklı fiyat seçeneklerine sahip. Üst segment Core i9 tabanlı makine Asus‘tan 2,299 dolara civarında doğrudan temin edilebilir. Standart bir GeForce GTX 1050, SATA tabanlı depolama özelliğine sahip Core i7 tabanlı bir seçenek, sadece 1,699 dolar karşılığında satılması bekleniyor.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz