Asus, son dönemlerde donanım anlamında başarısını konuşturmuştu. Ancak Asus cihazlar yazılım güncellemesi konusunda geri kalan bir cihazdır. Asus tarafından bu duruma müdahale geldi ve Asus Zenfone 6 için Android10 güncellemesi yayınlanmaya başlandı. Asus tarafından önemli bir değişiklik gerçekleşti ve Zenfone 6/6Z ve ROG II ile performans arayanlara yönelik cihaz üretimi gerçekleştiriyordu.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi donanım konusunda eksiği olmayan cihazların yazılım konusunda geride kaldığını görüyoruz. Asus tarafından bu durum artık farklı oluyor ve Android 10 için Zenfone 6 cihazlara dengeli bir güncelleme yayınlayan şirketler arasında yerini alıyor. Bugün itibariyle yayınlanan Android 10 güncellemesi, 810 MB boyutundaki güncelleme ile beraber cihazın yazılımını da 17.1810.1910.63 ZenUI’a yükseltti.

Cihazın bu güncelleme ile beraber arayüzünde fazla değişiklik olmasa da Pixel ve OxygenOS yazılımı yer aldığı için bu durum normal. Android 10 güncellemesi, çoğu opsiyonel olan ve cihazı boğmayan özellikler barındırıyor. Güncelleme şimdilik ABD ve Hindistan’da aktif. Google, Pixel cihazları için de Android 10 güncellemesini kısa bir süre önce sunmuştu. OnePlus ve Xiaomi de oldukça dengeli çalışan Android 10 güncellemesini yayınladı.

LG, Asus, Huawei ve Samsung da kendi beta programlarını hayata geçirdi. Asus, birçok Zenfone 6’yı kişiselleştirmiş kernel ve ROM üreticilerine gönderdiğini belirtelim. Ayrıca Zenfone 6 için kullanılan çeşitli ROM’lar var. Bu yazımızda sizlere Zenfone 6’lara gelen Android 10 güncellemesinden bahsettik. Merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz