TSK’nın yerli üretimi olan Atak için hazırlanan mobil oyun, TEKNOFEST kapsamında İstanbul etkinliğinde ücretsiz olarak erişime sunuldu. Bu helikopter hem taarruz hem de taktik keşfetmeye yarıyor. TEKNOFEST kapsamında ücretsiz olarak sunulan oyunun, erişime açıldı. Tamamen yerli imkanlarda üretilen silah ve güç sistemine sahip olan Helikopter, lazer güdümlü Cirit füzesi ve uzun menzili Mızrak tanksavar füzesine sahip.

Aynı zamanda helikopterle, entegre kask sistemi, hedef tespit sistemi de yer almaktadır. Gelişmiş uçuş ve atış kontrol sistemleri ve özgün silah teknolojisine sahip olması bu oyunu ön planda tutuyor. TUSAŞ yani Türk Havacılık ve Uzay Sanayi bu başarılı projenin oyun olarak sunulmasının nedeni helikopter modelinin dünyaya tanıtmak. OTTO Games Kurucu Ortağı olan Mustafa Eyyüp Karataş, 14. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı’nda ‘Operasyon Anka’ oyunu tanıttıkları ve bunun Türk savunma sanayisine yönelik ilk oyun olduğunu dile getirmişti.

Helikopterleri diğer helikopterlere göre üstün kılan olay ise yüksek manevra kabiliyetine sahip ana rotor sisteminin olması ve her birinin 1292 beygir güç üreten iki tane motorunun bulunması. Helikopterin özelliklerinden daha da detaylı bahsedelim. Helikopter aynı anda 8 tane güdümlü anti-tank füzesi UMTAS, 12 adet güdümCİRİT, 76 adete kadar 70 mm güdümsüz roket, 2 adet STINGER, 500 adet top mermisi ile görevini gerçekleştiriyor. İki pilotun maksimum görüş sistemine sahip olması ve tandem adında olan önlü arkalı kokpit dizaynı oldukça beğenilen özellikler arasında bulunuyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz