Bugün ortaya çıkan raporda AT&T, 2020’nin ilk çeyreğinde toplam 900.000 TV abonesini kaybettiği ortaya çıktı. Bu sonuç ise AT&T’nin 18,6 milyonluk toplam TV abone sayısına göre önemli bir kayıptır. 2019 yılının ilk çeyreğinde 22.4 milyon aboneye sahip olan AT&T, bir yılda yaklaşık 3.8 milyon müşteri kaybettiği ortaya çıkıyor.

Netflix gibi platformların daha ucuz olması AT&T geri plana attı. Şirket bu durumun sebebini korona virüsün milyonlarca insanın evde kalmasına ve bu durumda onları Netflix gibi uygun bir video hizmetine itmesi sonucu bu durum ortaya çıktı. AT&T büyük bir kaybı olurken Netflix uygulamasının kazancı oldukça fazladır. Abone sayısında büyük bir artış yaşayan Netflix verilerini ve kazancını bu haberimizde sizlerle paylaşmıştık.


Netflix için avantaj olan bu durum AT&T için büyük bir kayba neden oldu. Sadece Netflix değil birçok Netflx gibi programlar fazlasıyla abone sayısına sahip oldu. İlerleyen dönemlerde sonucun ne olacağını bilemeyiz ancak AT&T bu konuda bir şeyler yapmazsa kalan abonelerini de kaybedebilir. Sizin bu konu üzerinden görüşleriniz nelerdir? Yorum kısmında soru ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz