Alman otomobil markası Audi, yeni elektrikli otomobilleri olan Q4 E-Tron ve Q4 Sportback E-Tron’u resmen duyurdu.

Audi Q4 e-tron; elektrik neslinin uygun fiyatlı üyesi karşımızda - LOG

Duyurulan bu iki modelde de kompakt SUV sınıfında yer almaktadır ve Ford Mustang Mach-E , Tesla Model Y ve kuzeni Volkswagen ID.4’ün rakibi olacağa benziyor. Q4 35 olarak adlandırılan temel model, 52 kWh kapasiteli bir batarya ve arka arka tekerleklere güç veren tek bir elektrikli motora sahip. 168 beygir güç, 310 Nm tork sağlayan araç, bu özellikleriyle 0-100 km/s hızlanmasını 9 saniyede tamamlıyor ve tek şarj ile maksimum 349 kilometre menzil sunuyor.

Audi Q4 E-Tron ve Q4 E-Tron Sportback tanıtıldı!

Diğer modelimiz ise, Q4 40, 77 kWh kapasiteli daha büyük bir bataryaya sahip ve 201 beygir güç sunuyor. 0-100 km/s hızlanmasını nispeten biraz daha hızlı, 8,5 saniyede tamamlayabiliyor. Tek şarj ile 520 kilometre menzile sahip olan araç, yeni Q4 ailesinin en uzun menzilli modeli konumunda. En üst modelden bahsedecek olursak, Q4 50 E-Tron, 77 kWh kapasiteli bir bataryaya sahip ancak modelde bir yerine iki elektrik motoru bulunduğundan güç artışı ile birlikte azami menzil de doğal olarak azalmış oluyor. Oldukça yüksek bir güce sahip olan araç, tek şarj ile maksimum 497 kilometre menzil sunuyor. ,

Audi Q4 e-tron Navigasyon Bilgilerini Yola Yansıtacak - TeknoVudu

10,1 inç MMI dokunmatik ekran ve dijital gösterge paneli, tüm Q4 E-Tron modellerinde mevcut ve iterseniz kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto desteğine sahip 11,6 inçlik MMI Plus ekran da tercih edebilirsiniz. Almanya’da 41.900 euro başlangıç fiyat etiketine sahip olacağı belirlenirken, Türkiye’ye geldiği zaman ki henüz belli değil.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz