Türkiye’deki operatör devlerinden biri olan Avea, en az rakipleri kadar iyi bir çekim gücüne sahip olmak istiyor. Yeni atılımları ile beraber çekim gücünü de arttırmak isteyen operatör devi, kullanıcılarının daha rahat iletişim kurabilmesi adına fazladan mesai yapıyor.

Yeni projelerle beraber kullanıcı taleplerini de yerine getirmeyi planlayan Avea, bu sayede kullanıcıların en iyi geri dönüş aldığı operatör ve tek alternatif operatör olmak istiyor. Bunun için var gücü ile yeni girişimlerde bulunan ve hali hazırda girişim yapılmış konulara destek vermeye çalışan operatör devi, kısa süre önce açılan Ankara – İstanbul arası hızlı tren için de çalışmalar yaptı.

Ankara – İstanbul arasını ulaşım zamanını minimuma düşürmek için hizmete sunulan Yüksek Hızlı Tren hattında kullanıcılarının daha rahat ve kolay iletişim kurması adına Avea, kapsama çalışmalarını tamamladı. Avea abonesi kullanıcılar Yüksek Hızlı Tren’de gönül rahatlığıyla telefonları sayesinde iletişim kurabiliyor.

25 Temmuz’da hizmete açılan Ankara – İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattında abonelerine kesintisiz iletişim imkanı sunmak isteyen Avea, gerekli olan tüm çalışmaları bitirdi. Yapılan yeni çalışmalarla birlikte kapsama alanı genişletildi. Kapsama alanının yanı sıra iletişim için pek çok iyileştirmelerde de bulundu. Yatırım ve çalışmaları gerçekleştiren operatör devi Avea, Ankara – İstanbul hattında kesintisiz ses ve mobil interneti yolcular için hazır hale getirdi.

avea yuksek hizli tren

GSM-R Sistemi Türkiye’de İlk Kez Kullanıldı

GSM-R sistemi, haberleşme teknolojisinde yeni Avrupa standardı olarak kabul ediliyor. TCDD Genel Müdürlüğü’nce Yüksek Hızlı Tren alt yapısına entegre edilen bu sistem Türkiye’deki operatörlerin kullanımına da açılmış oldu.

Kapsama alanı ve kesintsiz iletişim sürekli fazladan mesai harcayan operatör devi Avea, Ankara – İstanbul hattındaki tünellere de kapsama alanı oluşturmak için gerekli çalışmalarını da tamamladı. 2G ve 3G kuleleri için yapılan saha kurulum ve transmisyon çalışmaları yapıldı. Bunların neticesinde Avea’lılar, tüneller dahil olmak üzere tüm Yüksek Hızlı Tren hattında kesintisiz işletim imkanına sahip oluyor.

Avea‘nın Ankara İstanbul hattına yatırım yapmasındaki en önemli neden yıllık ortalama 7,5 milyon insan taşıması. Bu çalışmalarla birlikte ulaşım için Yüksek Hızlı Tren’i tercih eden diğer operatör kullanıcıları da daha iyi bir çekim gücü için Avea’ya geçebilir. Hızlı tren için toplamda 5.6 milyar lira yatırım yapılmış ve toplamda hat uzunluğu 553 km. Trenin yapacağı maksimum hız sınırı ise saatte 250 km olacak. Yüksek Hızlı Tren, Polatlı, Eskişehir, Bozüyük, Bilecek, Pamukova, Sapanca, İzmit, Gebze, Pendik olmak üzere toplamda 9 duraktan oluşuyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz