Operatör devlerinden Avea, hali hazırda tarife, paket ve kampanyaları ile kullanıcılarını sevindiriyor, her geçen gün abone sayısını arttırıyordu. Her daim atılım yapmaya ve girişimde bulunmaya çalışan operatör devi şimdi de ücretsiz internet için kolları sıvadı.

Operatör devi Avea, arama motoru Yandex ve internet tarayıcısı Opera‘nın işbirliği ile kullanıcılar ücretsiz olarak internete girebilecekler. Hali hazırda zaten Avealılar ücretsiz internete belli kampanyalarla ulaşabiliyordu ancak çıta daha da yukarıya taşınıyor.

Türkiye’de ilk defa denenen bir sistem sponsorlu uygulama Avea sayesinde kullanılacak. Tarayıcı olarak Opera‘nın kullanılacağı ve Yandex‘in de ücretsiz internet kullanım için sponsor olduğu kampanyada kullanıcılar 50 MB‘lık günlük internet kotasına sahip olacak. Opera’nın mobil versiyonu kullanılacak ve Opera Web Pass hizmet talebi sırasına göre sunulacak. Ayrıca internet kullanıcıları, internetteyken Yandex tarafından yayınlanacak olan reklamları da görecek.

avea yandex opera ucretsiz internet

Sponsorlu Ücretsiz İnternet Önceden De Kullanımdaydı

Sektörlerinin liderlerinden olan üç firmanın işbirliği yaptığı çalışma duyurulmamış olsa da bir süredir başlamıştı. Akıllı telefon sahipleri, Avea data hattı satın alarak kontenjan dahilinde sponsorlu ücretsiz internet bağlantısını kullanabiliyor. Opera’nın tarayıcıları için entegre ettiği sıkıştırma teknolojsi de kotanın daha uzun ömürlü olmasını sağlıyor.

Günlük olarak interneti sürekli kullananlar için gayet yararlı olan bu çalışmanın yoğun ilgi görmesi bekleniyor. Yapılan yatırımlar da gösteriyor ki kullanıcıların ilgisini çekmek için bu firmalar ilerleyen zamanlarda daha büyük girişimlerde bulunacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz