Elon Musk tarafından planlanan bir proje olan SpaceX projesi, uzun zamandır gerçekleşmesi için gerekli koşulları sağlamaya çalışıyor. Bunun yanında roket testlerine devam eden SpaceX aynı zamanda, uzay yolculukları ile ilgili birçok görüşmede bulunuyor. Eğer herşey planlandığı gibi giderse, 2023 yılında aya bir gezi düzenlenecek ve bu gezide sıradan insanlar yer alacak.

Elon Musk resmen açıkladı: İşte Ay'a uçacak ilk turist - Teknoloji Haberleri

Bu proje için anlaşmaya gidilen Japon isim ise, Yusaku Maezawa. Elon Musk ile yaptığı görüşme sonrası, Ay’a gidecek ilk sivillerden biri olma unvanına sahip olacağını belirtti. Yeterince maliyetli olan bu proje için Elon Musk bu kişinin kendisine, çok çok fazla bir ücret ödediğini belirtmişti. Şu anda ise aya götüreceği kimseler aranmaya başlandı.

Elon Musk Ay'a uçacak ilk turisti resmen açıkladı: Yusaku Maezawa | NTV

Konuyla ilgili bir video yayınlayan Maezawa, yolculuğun 10 ile 12 kişi arasında gerçekleştirileceği ve isteyenlerin 14 Mart’a kadar başvuru yapabileceklerini belirtti. Mayıs ayının sonlarına doğru ise süreç tamamlanacak ve Yusaku Maezawa’nın yanında götüreceği 8 kişi, kesinleşmiş olacak. Herkesin sanatçı olabileceğini belirten Japon milyarder, hiçbir ödeme yapmadan aya gidecek isimlerden biri olmanız için sizi https://dearmoon.earth/pre-reg.html adresine başvuruya davet ediyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz