Koronavirüs nedeniyle evde kaldığımız dönemlerdeyiz. Bayram nedeniyle 4 günlük sokağa çıkma yasağı tüm illere uygulandı ve evde kalanlar sevdiklerinin bayramını telefon ile kutladı. Sabah saatlerinden itibaren hepimiz telefona sarıldık ve hatların düşmediğini fark ettik. Yoğunluk nedeniyle sevdiklerimize ulaşırken zorlandık. Türkiye’nin üç büyük operatörü olan Turk Telekom, Turkcell, Vodafone hatlarına ulaşım sağlanamadı. Yoğunluk nedeniyle hatlar çöküşe geçti.

Sevdiklerine ulaşamayan kişiler operatörlerine söylenmeye başladı. Operatörler ise suçlarını kabullenmeyip birbirlerini suçladılar. Ramazan Bayramı’nın ilk gününde telefona heyecanla sarılanlar büyük bir hayal kırıklığına uğradı. Bayramlaşmak için yakınlarını arayanlar, yakınlarına ulaşamadı ve toplam 82,2 milyon aboneye sahip olan üç operatör suçlarını kabullenmeyip, birbirlerini suçladılar.

Bu konu ile alakalı sosyal medya hesaplarından açıklama yapan Turk Telekom, Turkcell, Vodafone farklı cümleler ile birbirlerini suçladılar.

Vodafone’un sosyal medya üzerinden paylaşımı; “Diğer operatörler yönüne yaptığınız aramalarda problem yaşıyor olabilirsiniz. Sorun Vodafone kaynaklı değildir.”

Turk Telekom’un sosyal medya üzerinden paylaşımı; “Diğer operatörlere doğru yaptığınız aramalarda yaşanan sorun, Türk Telekom kaynaklı değildir. Türk Telekom kullanıcılarının kendi aralarında yaptıkları aramalarda hiçbir sorun yaşanmamaktadır.”

Turkcell tarafından yapılan açıklama ise; Turkcell’lilerin diğer Turkcell’li kullanıcılara doğru yaptıkları aramalarda herhangi bir aksama bulunmamaktadır. Şebekemizden diğer operatörlere yönelik gerçekleşen aramalarda ise Turkcell kaynaklı olmayan kesintiler meydana geldiği görülmektedir.” bu şekildedir ve üç operatörde kendi hatlarında sorun olmadığını yazdı.

Yukarıda da göreceğiniz gibi operatörler inkar ettiler. Bugün ortaya çıkan tablo sonucu operatörlerin zayıf olduğu ortaya çıktı. Hatlarda yaşanan sıkıntı var ancak sıkıntıyı kabullenen operatör bulunmamaktadır.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz