Google tarafından yayınlanan Android 11’den sonra birde Android 12 güncellemesi dillere dolanmış durumda.
Android 12, Android cihazları kapsayan bir sonraki ana güncellemedir. Bu yenilik önümüzdeki aylarda tanıtılacak. Yeni güncellemede birçok iyileştirilmiş özellik söz konusu!

Android 12 'nin Sunacağı Yenilikler Ekran Görüntüleriyle Sızdırıldı

Yenilenen Tasarımı İle Dikkat Çekiyor!
Şirketin gelmiş geçmiş en iyi ve en göz alıcı tasarımına sahip olacak olan Android 12 çok merak ediliyor. Bu tasarım güncellemesi sadece ana ekranda, menüde, ayarlarda ve bildirim merkezinde değil, kilit açma ekranında ve kilit açma seçeneklerinde dahi kendisini gösterecek.

Tek El Desteği Geliyor!
Android 12 ile birlikte ilk kez resmi olarak tek el modu kullanıcılara sunulacak. Bazı şirketler çoktan bu özelliği sunmuş olsa da Google’da mevcut değildi. Artı yeni güncellemeyle sizde buna sahip olacaksınız.

Oyun Modu
Samsung ve OnePlus modellerinde gördüğümüz oyun modu, Android 12 güncellemesi ile diğer cihazlara da geliyor. Bu modlar oyun oynadığınız sırada en iyi performansı deneyimlemenizi sağlar.

Ekran Döndürme Geliştirmesi
Ekran döndürme özelliği birçok telefonda güzel bir şekilde çalışmıyor. Bu güncelleme ile, yatağa uzandığınızda ekranınız da otomatik olarak dönecek.

Çift Uygulama Desteği
Bazı uygulamaları artık iki kez indirebilme şansınız olacak. Android 12 ile birlikte çift uygulama desteği kullanıcılara kesin olarak sunulacak.

Şifre Kontrolü
Şifre kontrolü ile daha önce veya sonra kırılmış olan şifreleriniz hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

SMS Zamanlama
Üçüncü taraf uygulamaya ihtiyaç olmadan, kısa SMS’lerinizi zamanlama şansınız olacak. Android 12 ile birlikte birçok kullanıcının yüzü güleceğe benziyor.

Samsung Galaxy S10 serisi, Android 12 güncellemesini alacak! - HWP

Bu kadar özelliğe sahip güncellemenin çıkış tarihi çok soruluyor. Çıkış tarihi ise Eylül 2021 tahmin ediliyor. Tabi güncellemenin hemen cihazlara gelmesi beklenmemeli. Cihazınıza güncellemenin gelmesi biraz vakit alabilir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz