Yıl içerisinde iPhone 11’in Eylül ayında çıkacağına dair söylentiler yer alıyordu. Son dönemlerde 10 Eylül tarihinde tanıtılacağı net bir şekilde ortaya çıktı. iPhone 11 çıkmadan birçok bilgileri yayıldı ve bu bilgilerin bazıları doğru bazıları ise yanlış bilgi olarak yayıldı. Tüm söylentilere net bir şekilde cevap veren iPhone 11, 10 Eylül tarihinde saat 20.00’da gerçekleştirilen lansmanda tanıtıldı.

Üç model ile ikinci kez karşımıza çıkan Apple, isimleri uzadıkça performansını da geliştiren iPhone 11 serisi gündemde yerini aldı. Çıkıntılı arka modelinden vazgeçmeyen iPhone, sensörlü yuvarlak köşeli bir kare içerisine kamera sistemini yerleştirdi. Ekran konusunda ise kullanılabilecek alanı daha da genişlettiğini söyleyebiliriz. iPhone XR modelinde olduğu gibi iPhone 11’de de LCD ekran paneliyle geldi.

iPhone 11, 6,1 inç büyüklüğüne sahiptir. iPhone 11, iPhone 11 Pro’ya kıyasla daha da büyük fakat kalite konusunda düşük bir ekrana sahiplik yapıyor. iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max üç tane 12 MP çözünürlüğünde arka kameraya sahiptir. iPhone 11’de ise 2 tane 12 MP’lik kamera yer almaktadır. iPhone 11, 4 GB RAM ile karşımıza çıkacak. Ayrıca 64 GB, 256 GB ve 512 GB hafıza seçenekleri bulunmaktadır.

iPhone 11, 3.110 mAh batarya ile geldi ve bu da 28 saat kullanım süresi sunuyor demektir. Renk olarak yeşil, siyah, sarı, mor, beyaz, kırmızı ile piyasaya sunulacak. iPhone 11’in 64 GB fiyatı 699 dolar olarak kendini belli etti. Diğer cihazların fiyatı konusunda net bir bilgi yer almamaktadır. Türkiye’de ise 20.000 TL ile satışa sunulacağına dair söylentiler dönüyor. Siz bu fiyata telefon alır mısınız? yorumlarınızı bizimle paylaşabilirsiniz…

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz