2000’li yılların başından ve sonuna kadar olan 10 seneyi göz önüne aldığımızda yüksek kapasiteli, performans konusunda memnun eden, her türlü programı rahatlıkla çalıştıracak bilgisayarlar gündemdeydi. Her ne kadar yavaş yavaş internetin girmeye başladığı cep telefonları sadece iletişim amacı ile dahi ciddi kullanım oranlarına ulaşmış olsa bile insanlar eğlenceli vakit geçirmek, internette dolaşmak, film video izlemek indirmek için kullanılan kişisel bilgisayarlar en çok öne çıkan cihazlardı. İş hayatındaki çeşitli programlar, yazılımlar kişisel bilgiyarların da üzerinde bir performans gerektirdiğinde yüksek segmentteki cihazlar hala iş görüyor. Çünkü bu amaçla üretilen ürünler her daim teknolojinin vardığı son noktaya uyarak güncelleniyor. Bizim elimiz altındaki masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar da güncel teknolojiyle donatılsalar da stabil şekilde bir yere bağlı kalmamıza neden olması farklı arayışlar içine sokuyor. Neticede insanların büyük çoğunluğu iş için değil eğlence, zaman geçirme, bilgi edinme gibi muhtelif sebeplerle ilgileniyor. Modern yaşamda sürekli mobilize halimizin farkına varan firmalar akıllı telefon adını verdiğimiz ürünleri marketlere koydular. Zamanla satış sayısında geçilemeyecek derecede rekorlar kıran bu ürünlerin içerisine kullanıcıların isteklerine göre uygulamaları, oyunları yerleştirmeyi de unutmadılar.

Akıllı telefonların içerisinde bulundurduğu yüksek performans, geniş kapasite gibi özellikler ancak efektif kullanıldığında işinize yaramakta. Bilgisayarda yapılan onlarca işlevin taşındığı bu platform bilişimdeki tekeli yarattı diyebiliriz. Dahili hafızadaki fonksiyonlar, ayarlamalar, uygulamalar yeterli gelmediği taktirde opsiyon arayanlar için üçüncü kişilerin ürettiği ürünlar devreye giriyor. Google Play Store, Apple Store, Windows Mağaza gibi sanal marketler üzerinden telefon üzerinde değişiklik yapılabilecek, yaşanan sorunların aşılmasını sağlayacak, virüsleri temizleyecek uygulamalaru bulmak mümkün. Sayamadığız yine daha bir sürü özelliğe sahip uygulamaların yanında eğlenceli vakit geçirmek isteyenlere hitap eden oyunlar da var. Ancak eski dönemlerdeki oyunları oynamak isteyenlerin indirebilmesi amacıyla geliştirici firmalar mobil versiyonlarını her zaman çıkarmıyor. Bu nedenle benzerlerini oynayarak idare edilse de bazı oyun geliştiricilerinin Android versiyonunu bulabilmek mümkün.

Android’deki En İyi Bilgisayar Oyunları

Bilgisayar oyunları bağımlılık yaratacak derecede insanları sandalyeye kitlerken aynı hazzı akıllı telefonlarından almak isteyenler yazımızın devamındaki listeden faydalanabilirler. Hem resmi şirketleri taraflarından yayınlanması hem de ekstra özelliklerle beraber diğer geliştiriciler tarafından geliştirilmesi eminiz ki hoşunuza gidecektir. Uygulamaların iOS ve Windows Phone mobil işletim sistemine uygun versiyonlarını da kendi online marketlerden bulabilme imkanınız olabilir.

crazy-taxi

Crazy Taxi Classic

Taksi sürücüsü olarak başladığınız oyunda belli başlı görevlerini yerine getirmeniz gerekiyor. Klişe tabirle liselilerin değil üniversitelilerin dahi bilemeyeceği türden bir oyun. Müşterileri zamanında yerine ulaştırarak para kazanabilirsiniz.

[appbox googleplay com.sega.CrazyTaxiplayhaven]

max-payne

Max Payne

Aksiyon oyunlarının efsaneleri arasında yer alan Max Payne Android oyunu da hayranlarına kendisine yine sevdirmeyi bildi. İntikamını almak isteyen kahramanımızı yönlendirmeniz ve rakipleri al aşağı etmeniz gerekiyor.

[appbox googleplay com.rockstar.maxpayne]

gta

Grand Theft Auto: Vice City

Kimileri için GTA oyunları içinde en vasatıyken kimileri içinse serinin en iyi ve en vazgeçilmezi. Klasikleri seviyorsanız kesinlikle indirmelisiniz.

[appbox googleplay com.rockstargames.gtavc]

sonic

Sonic The Hedgehog

Doksanlı yılların başında kişisel bilgisayarlarda oynanabilen Sonic modern dünyaya uyarlanmış biçimde akıllı telefonlarımıza entegre edilmiş.

[appbox googleplay com.sega.sonic1]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz