Eğer klavyenizden sıkıldıysanız ve değişiklik istiyorsanız klavyenizi nasıl değiştireceğiniz konusunda yardımcı olacağız. Klavye programı kullanarak mevcut klavyenizde değişiklikler yapabilirsiniz. Eğer siz de klavyenizde değişiklikler istiyorsanız, Microsoft Keyboard Layout Creator adında olan uygulamayı indirebilirsiniz. Bu uygulama sayesinde klavyenizi özelleştirme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Microsoft Keyboard Layout Creator uygulaması sayesinde yeni bir klavye düzeni kurabilirsiniz. Bu klavye sayesinde değişikliği gerçekleştirmiş olursunuz. Ancak mevcut bir klavyeyi yüklemek istiyorsanız sol üst alanda yer alan File menüsüne tıklayarak Load Existing Keyboard’ı seçin ve isteğe göre klavyeyi Türkçe F ya da Türkçe Q olarak değiştirin.

Klavye düzenini oluşturun ve klavye düzenini tamamladıktan sonra ‘Project’ yazan alana tıklayın. Bu alanda bulunan Build DLL and Setup Package’i seçin. Microsoft Keyboard Layout Creator uygulaması size Windows paketi oluşturacaktır ve daha sonra yönetici içeriğini görmenizi isteyecektir. Setup.exe dosyasını açın ve dosya düzenini bu alandan oluşturun. Setup.exe dosyası ile düzeni kurmak için yükleme işlemini gerçekleştirin.

Yukarıda yer alan adımları takip ettikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın ve Windows’a tekrar kaydolun. Klavye düzeninizi bu şekilde ayarlayıp, değiştirmiş olursunuz. Oluşturduğunuz özel klavyeyi istediğiniz alanda kullanabilirsiniz. Klavye değiştirme işlemini uygulama sayesinde gerçekleştirmiş olursunuz ve klavye ayarını isteğe göre özelleştirebilirsiniz. Microsoft Keyboard Layout Creator uygulamasını indirmek için bu linke tıklamanız yeterli olacaktır. Bu link sayesinde indirme işlemini gerçekleştirmiş olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz