İnternetsiz bir dakika bile geçirmediğimiz bu dönemlerde, teknolojinin de gelişmesiyle beraber artık hayatımızın bir parçası olan bu soyut alanda, somutlaşan sorunlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Bazen bilgisayar korsanlarının hedefli olabilir ve zarar görebiliriz. Bu konuda kendimizi koruyabilmemiz için bazı önlemler almanız gerekiyor. Nedir bu önlemler? En iyi virüs programları nedir? Virüs programı önerisi 2019. İşte sorularınızın yanıtı.

Öncelik eğer online bankacılık hizmeti kullanıyorsanız, mutlaka bir virüs programı kullanmanız gerekiyor. Çünkü internet üzerinden indirdiğimiz veya tıkladığımız bağlantılar ile korsanların hedefine düşebiliyoruz. Kötü niyetli yazılımlardan ve virüslerden korunmak istiyorsanız eğer, mutlaka ama mutlaka virüs programı kullanmanız şart.

Virüs Programı Bilgisayarımı Kasıyor!

Çoğu virüs programı çalışma prensibinden dolayı özellikle eski ve orta seviye bilgisayarları kasabiliyor. Ancak gelişen teknoloji ve yazılımdaki yeni tekniklerle beraber gelişen bu virüs programları içerisinde iyi olanları artık sistemlerinizi kasmıyor.

Kasmayan veya yavaşlatmayan Antivirüs programları

 

BitDefender Antivirüs Programı

En etkili be bilindik Antivirus programlarının başında Bitdefender Antivirus Free Edition yer alıyor. Özellikle reklamsız olmasıyla dikkat çeken bu program üstün tarama özellikleri ile virüslere açık kapı bırakmıyor. Arka planda sizi rahatsız etmeden ve kasmadan çalışabilen bir programdır.

BitDefender indir

Kaspersky Virüs Programı

Bitdefender’dan hemen sonra akla gelen ve güvenilir virüs programı Kaspersky virüs programı oluyor. Güvenliği üst düzeyde tutmak isteyenler için gelen bu program çok etkili ve sürekli bir tarama yapıyor. Sürekli tarama sizi korkutmasın kasma veya yavaşlatma yapmıyor.

Kaspersky resmi sitesi için tıklayınız

Panda Free Anti-Virüs

Kendi sunucusu üzerinden veya bulut sistemini kullanmasından dolayı, sisteminiz de yavaşlatma durumu söz konusu değildir. Bu bakımdan en düşük sistemlerde bile hızı olumsuz etkilemeden çalışmasına devam edebiliyor.

Panda Free Anti-Virüs indir

AVG Anti-Virus

Siz hiçbir iş yapmak istemiyorsunuz ama arka planda bir antivirüs programı sizi korusun istiyorsanız eğer, AVG Anti-Virus sizin için oluşturulmuş diyebiliriz. Kesinlikle zararlı yazılımlarla çok ciddi bir savaş içerisine giren ve girmedik sistem deliği bırakmayan bu virüs programı sizlerin göz bebeği olabilir.

AVG Anti-Virus indir

Siz virüs programı kullanıyor musunuz? Peki siz hangi virüs programını neden kullanıyorsunuz?

Kaynak : Mobil131 YORUM

  1. Microsoft avg ve avastı çok açıgı var güvensiz diyerek desteklemedigini açıkladı geçenlerde kaspersk ve bitfender güvenli ve iyi bir virüs yazılımlarıdır ayrıca esette iyi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz