Finlandiya’daki bilim insanları yaptıkları araştırmalar sonucu cüce gezegen olarak bilinen Ceres’te yaşam alanı kurulabileceğini bildirdi. Bilim insanları da insan ırkını koruyabilmek için uzun zamandır uzayda yaşam alanı kurulabilecek bir gezegen arayışına girdi. Bunun üzerine bilim adamları Mars ve Jüpiter arasında bulunan asteroid kuşağında yer alan Ceres adlı cüce gezegende yaşam olabileceğini, Dünya ile neredeyse birebir benzerlik gösterdiğini ifade ettiler.

Cüce gezegen Ceres organik madde açısından zengin olabilir

Ceres’te Doğal Afet Yok!
Fin araştırmacıları gezegen ile ilgili yaptıkları araştırma sonucu Ceres’te neredeyse hiç doğal afet olmadığını söyledi. Hatta yayınladıkları makalede olumsuz hava koşullarının ve doğal afetlerin neredeyse hiç görülmediği Ceres’e “megauydu” adlı bir habitat kurarak yerleşebileceğini gözler önüne serdi.

Ceres her ne kadar Dünya ile benzerlik gösterse de, Ceres’teki yerçekimi ile Dünya’daki yerçekimi bir değil. Araştırmacılar, yerçekimi sorununun çözümü olarak oraya gidecek kolonilerin Ceres’in etrafında dönecek bir uyduya yerleşmesini öneriyor. Manyetik bağlarla birbirine kenetlenen birden çok uydu sayesinde 66 saniyede tam bir dönüş yapılırsa, Dünya’da görülen yerçekiminin elde edileceği ön görülüyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz