Bip otomatik çeviri işlemi nedir? Bip çeviri nasıl açılır ve kapatılır? İşte Bip otomatik çeviri hakkında merak ettikleriniz…

WhatsApp kadar kullanışlı olan Bip uygulamasında çok güzel özelliklerin yer aldığını biliyoruz. Hatta bazı özellikler WhatsApp’ta bile yok. Bize göre aslında Bip’in yetersiz kalan tek tarafı, görüntülü sohbetlerde donma ile ses sorununun olması oluyor. Arada ses düzgün gelmiyor veya kopuyor. Ancak otomatik çeviri özelliğini sizlerin de yeni duyduğunu biliyor gibiyim. Bip’te yer alan otomatik çeviri özelliği ile gelen ve giden mesajları anlık olarak çeviri yapabilirsiniz.

Bip otomatik çeviri nasıl yapılır?

Bu özelliği kullanmanız için özelliği aktif etmeniz gerekmekte. Bip çeviri açma kısmından “Gelen otomatik çeviri ve giden otomatik çeviri” seçeneğini aktif etmeniz şart. Uygulamaya giriş yapın ve Profil sekmesinden, Ayarlar kısmına gelin ve Sohbet Ayarları penceresinden, Varsayılan g.çeviri kısmından tercih dilinizi seçin.

Bip gelen mesajı çevirme ve giden mesajı çevirme

Şimdi ise çok fazla sohbet ettiğiniz kişilerin yada gruplar üzerinden dil çevirme oluyor. Bu kısımda ise hangi dili seçtiyseniz, artık o dil kullanılacak. İşlem yaparken, kişi yada grubun üzerine gelerek sağ kısımdan sola taraf bir kaydırma yapın.

Bu kısımda Daha fazla ile Grup bilgisi , kişi bilgisi seçeneğine geçin. Çeviri ayarları menüsünden ise otomatik gelen ve giden çeviri açmayı aktif edin. Bundan böyle otomatik yabancı mesajlar Türkçeye çevrilecektir.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz