Bu yazımızda Bip uygulamasında yer alan kişileri engelleme işleminden bahsedeceğiz. Bip uygulaması geniş bir kitleye hitap ediyor ve bu uygulama çok seviliyor. Bu uygulamada sizi rahatsız eden kişileri engelleme seçeneği yer almaktadır. Kişi engelleme sayesinde sevmediğiniz, tanımadığınız, rahatsızlık duyduğunuz insanları engelleyebilirsiniz.

Bip uygulaması kişileri engelleme seçeneğini kullanıcılara sunuyor ve bu durum birçok kişi için kolaylık sağlıyor. Ancak Bip uygulamasına sürekli nasıl engelleyeceğine dair sorular geliyor. Bu yazımızda da engelleme işlemini bilmeyenlere yardımcı olacağız. Karşı tarafta olan birini engellemek için uygulamayı açın. Daha sonra sohbet alanına geçiş yapın. Engellemek istediğiniz kişinin üzerine gelerek sola kaydırın. Karşınıza kişi bilgisi ve sil seçenekleri çıkacaktır. Kişi bilgisi seçeneğine tıklayın.

Açılan profilde karşınıza kişiyi engelle butonu yer alacaktır.  Bu seçeneğe tıklayarak karşı tarafta olan kişiyi engelleyebilirsiniz. Engelleme işlemi ardından size gönderdiği mesajlar gelemez ve Bip üzerinden size ulaşamaz. Toplu bir şekilde engelleme işlemini de bu adımlar sayesinde gerçekleştirebilirsiniz. Engelleme işlemi bu kadar kısa ve basit bir işlemdir. Kısa sürede karşı tarafı engelleyebilirsiniz.

Peki daha sonra engeli nasıl kaldırabilirsiniz? Engellediğiniz bir kişinin engelini kaldırmak istiyorsanız aynı adımları takip etmeniz gerekiyor. Bu sefer engelle seçeneği yerine karşınıza çıkacak olan engeli kaldır seçeneğine tıklamanız gerekecektir. Engeli kaldırdıktan sonra o kişi ile iletişime geçip, sohbetinizi oluşturabilirsiniz. Yukarıda olan adımları takip ederek Bip üzerinden engelleme ve engeli kaldırma işlemini öğrenmiş olursunuz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz