Teknolojiyle beraber artık insanlarla olan iletişim şeklimizde bir hayli değişiklik gösterdi. Bu değişikliklere sosyal medya alanı herşeyden çok fazla eşlik etmeye başladı. Buna en çok instagram dahil oldu. Peki instagramdaki iletişimlerin ekran fotoğrafları alındığında karşı tarafa bildirim gidiyor mu?

Instagram’da Ekran Görüntüleri Ve Doğrudan Mesajlaşma

Instagram kullanıcıları, uygulamanın doğrudan mesaj (DM) işlevini kullanarak birbirlerine kısa mesajlar, fotoğraflar veya videolar gönderebilir. DM menüsüne ekranın sağ üst köşesindeki küçük kağıt uçaktan erişilir. Instagram’daki bir doğrudan mesaj birçok farklı mesaj türünden birine sahip olabilir. Instagram üzerinden gönderilen çoğu DM türü kalıcı DM’lerdir.

Her türden normal DM’lerin yanı sıra anlık görüntüler ve video gönderileri ve hikayeler için alıcı veya gönderen, mesajın veya görüntünün veya videonun bir çerçevesinin ekran görüntülerini alabilir ve Instagram hiçbir şey yapıldığına dikkat etmez.

Instagram Üzerinden Bir Mesajı Geri Aldığınızda Bildirimde Bulunur Mu?

Bir mesajı geri göndermek için üzerine dokunun ve basılı tutun, ardından göründüğünde Göndermeyi Geri Al seçeneğini seçin. Bununla birlikte, bir mesajı geri çekmenin, Instagram’ı bir sonraki kontrollerinde bir mesaj aldığını diğer kişiye kısaca bildireceğini unutmamak önemlidir.

Birisi DM Fotoğrafınızın Ekranını Görüntülediğinde Haberdar Olmazsınız

Herhangi bir DM ekran fotoğrafı alma söz konusu olduğunda hiçbir şekilde instagram bunu bildirmez. Aynı zamanda bir hikaye ekranının fotoğrafı alındığında da bildirim almazsınız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz