En popüler mesajlaşma ağ servisi denince aklımıza ilk olarak WhatsApp geliyor. Özellikle çıkış yaptığı dönemden sonra Facebook tarafından satın alınınca piyasadaki imajı daha da yükseldi. SMS dönemlerini bir anda geride bırakan ve kısa sürede hızlı bir iletişimi sağlayan platform her ne kadar birçok ihtiyacı giderse de tüm kullanıcıların isteklerine hitap edemeyebiliyor. Bu isteklerden birisi de aynı telefonda iki WhatsApp hesabını kullanabilmek. Her ne kadar ilk duyulduğunda zor gibi görünse de 3. parti programların desteğiyle imkan sağlanabiliyor. Sadece bu uygulama için değil telefonunuzda bulunan tüm uygulamalar için çift kullanım deneyimini yaşayabiliyorsunuz.

Aynı Anda İki Whatsapp Hesabı Kullanmak

Bir hesabınız yoğun olarak iş dünyası veya özel hayatınızın mesajlarınızı aldığınız adres olurken diğer tarafta sadece keyfi iletişimlerinizin hesabını kullanabilirsiniz. Pek çok kişinin sözünü ettiği çift kullanıma ulaşabilmek için aşağıdaki adımlar uygulayabilirsiniz.

whatsapp-iki-hesap-acmak

Parallel Space adını alan bir uygulama bizlere akıllı telefonlarda çift kullanım şansını tanıyor. Online uygulama marketlerinden edinebilirsiniz. Yazılımı indirip kurduktan sonra açınız ve alt tarafta beliren + simgesine tıklayınız. Açılan listeden WhatsApp’ı seçiniz. Sonrasında yeni hesabınızın bilgilerini girin. Böylece Parallel Space desteğiyle hesaplarınız arasında geçiş yapabileceksiniz.

Belirttiğimiz gibi sadece söz konusu uygulama için değil örneğin sosyal medya uygulamaları veya oyunlarınız için de aynı alternatifi kullanarak iki ayrı oturum şeklinde çalıştırabiliyorsunuz. Uygulamalar arasında geçişi yine uygulamayı çalıştırıp sağlayabilmektesiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz