Mesailerin dışında kalan zamanlarda, izin günlerinde vesaire toplumun her katmanından insan gündelik yaşamındaki stresten uzaklaşmak amacıyla farklı uğraşlar ediniyorlar. Kimisi için sessizce dinlenmek yeterli olurken kimimiz de çeşitli seyahatlerle kafamızı dağıtıyoruz. Teknolojinin yaşamamımıza fazlaca entegre olmasından kaynaklı internet ortamında da zaman geçiren bundan keyif duyan önemli bir kesimi de unutmamak gerek. Sadece akla gelecek ilk aktiviteleri değil bağlantı tabanlı pek çok etkileşim gerçekleştirilebiliyor. Yaklaşık 10 senedir ülkemizde de yayılan çevrimiçi oyunlar gibi birden çok kişinin beraber oynadığı, uzun soluklu ürünler tercih ediliyor. Bunun önemli parametrelerinin başında bilgisayara veya sisteme karşı değil karşıdaki canlı bir insanı alt etmek adına çaba gösteriliyor. Karşılıklı oyun yani diğer ifade ile multiplayer modunda oyunun senaryosu, tasarımlar, kullanılan ekipmanlar aynı bile olsa iki kişinin beraber oynamasından kaynaklı her zaman keyifli vakit geçirilebiliyor. Aksi taktirde tamamlanan oyunların ömrü uzun olmamakla birlikte sonrasında başka ürünler deneniyor.

Bahsettiğimiz gibi eskiden yani bundan 5-6 yıl öncesine kadar bilgisayar üzerinden oyunlar çevrimiçi şekilde oynanmaktaydı. Şimdi ise mobil kullanım oranı artarken geliştiriciler bunun farkına vararak telefonlarda da beraber oynanabilecek yazılımlar geliştirdiler. Hatta en iyi oyunlar sıralamalarına dahi giren şirketler uygulama versiyonunu çıkararak piyasaya sundular. Hal böyle olunca kişiler de sabit kalmadıkları, özgürleştikleri cihazlarını en sevdikleri anda da kullanabilir oldular.

Android’deki En İyi İki Oyunculu Oyunlar

Tablet bilgisayar ile akıllı telefon sahipleri cihazlarından aynı anda arkadaşı ile beraber aynı cihaz üzerinden oyun oynamak da isteyebiliyorlar. Bunu mümkün kılabilecek uygulamalar ararlarken platformlarının Android olması avantaj. Çünkü çok daha fazla oyun Android mobil işletim sistemi için geliştiriliyor ve geliştirilmeye de devam edecektir. Bu nedenle iki oyuncu birlikte oynayabilecekleri multiplayer oyunları arasından seçim yaparak en iyi listesi hazırladık.

lub-vs-dub

Lub vs Dub

Cihaz ekranınızın uzun kenarlarından birbirinize karşı olacağınız biçimde arkadaşınızla oturup oynabileceğiniz Lub-Dub’da sonsuz koşunun keyfini çıkaracaksınız. Düşük yer kaplamasının yanı sıra donma ve benzeri problemler yaratmaması da uzun süreli eğlence sunacaktır.

[appbox googleplay com.nocode.lubvsdub]

world-of-warriors-duel

World of Warriors: Duel

Çevrimi oyunlar bu kadar moda olmuşken multiplayer desteğinin sunulmaması da beklenemezdi. Arkadaşınızla birlikte hareket ederek rakiplerinizi dövüş oyununda alt etmeyece çalışacaksınız.

[appbox googleplay com.mindcandy.warriorsduel]

pktball

PKTBALL

Tenis seven kullanıcılar için yüklenebilecek uygulama. Çok oyunculu olmasından dolayı sürekli sisteme karşı efor sarfetmeyecek sevdiklerinizle beraber de oynayabileceksiniz. İlerledikçe seviyenin artması senkronize hareket etmenizin önüne geçecek ve toplara yetişmek için gerekenden fazlasını vermeniz lazım.

[appbox googleplay com.laserdog.pktball]

ready-steady-bang

Ready Steady Bang

Bir diğer düello oyun alternatifiniz Steady Bang. 2 kişi oynanabilecek ürün özelliğinin yanı sıra Türkçe dil desteği de verilmiş durumda. Diğer uygulamaları İngilzce bilmediğiniz taktirde kullanmanız ve yönetmeniz zor olacakken Türkçe versiyonu sayesinde sorunsuz deneyim yaşayacaksınız.

[appbox googleplay com.noodlecake.rsb]

badland

Badland

Maceracıların yükleyebileceği uygulamalar bakımından iki kişilik Badland var. Sevimli bir kuşun yoluna devam etmesi sizin yardımınızla gerçekleşebilir. Karanlıkların arasından kurtulmaya çalışırken engellere takılmamanız lazım. Türkçe dilinin olmaması negatif dururken genel manada severek oynayacağınızı düşünüyoruz.

[appbox googleplay com.frogmind.badland]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz