Önbellek nasıl temizlenir?

 

Cihazınızda ki ayarlara gidebilir ve her bir uygulamaya bakabilir ve telefonunuzun sorunlarının neden kaynaklı olduğunu bulabilirsiniz. Sitemizin okuyucularının ve editörlerinin çoğunluğu, uygulama önbelleklerini silmek için Android için bir önbellek temizleyici kullanmazlar fakat bir örnekle açıklayacak olursak örneğin, WhatsApp aracılığıyla aldıkları görüntüleri ve videoları sık sık silmeyi el ile yaparlar.

Bunu yaparak, cihazınızı ve özelliklerini daha iyi tanıyabilirsiniz. Mesajlaşma uygulamalarında otomatik olarak indirilen resimlerin çığlarını engellemek gibi önleyici tedbirleri bile alabilirsiniz. Ayrıca, bunu manuel olarak yaparak, cihazınızda uzun vadede herhangi bir hasara yol açmayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Android telefonlar için pek çok temizlik uygulaması, cihazınızın hafızasını ve performansını artırmaya söz veriyor. Bu gerçekleşir, fakat çoğunlukla uygulamalarınızın önbelleklerini temizlemekten kaynaklanır. Önbellek, temelde gelecekte daha hızlı erişim için verilerin veya sık kullanılan işlemlerin kaydedildiği bir depolama alanıdır. Sonunda, önbellek gerçekten zaman kazandırır ve telefonunuzdaki donanımın gereksiz şekilde kullanılmasını önler. Dolayısıyla, telefonunuz yavaş çalışırken veya bellek dolduğunda uygulamanızı her zaman temizler, kısa vadede en iyi seçenek gibi görünebilir, ancak uzun vadede sonuçları olabilir.

İstediğiniz zaman Android için bir önbellek temizleyici kullanmanızı öneriyorum ve bunu yaptığınızda, bunu en fazla veriyi içeren Uygulamalar listesinden yapın. Bunu yapmak için;

Ayarlar Menüsüne gidin ,
Uygulamalara tıklayın ,
Uygulama yöneticisini açın ,
Çok yer kaplayan bir uygulama seçin ,
Önbelleği Temizle düğmesine tıklayın.Cihazınızda Android 6.0 Marshmallow çalıştırıyorsanız, Depolama‘yı ve ardından Önbelleği Temizle‘yi tıklamanız gerekir.

 

Bu sadece bir uygulamayı temizlemek için çalışır. Her uygulamanın önbelleğini aynı anda temizlemek için aşağıdaki adımları izleyin ;

Ayarlar‘a gidin ,
Depolama> Önbellek Veri veya Kayıtlı Verileri tıklayın ,
Önbellekler de saklanan her şeyi kaldırmak için onay isteyecektir. İçeriği kaldırmak için onaylayın ve kaydedin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz