Modern metropol, insan da dahil olmak üzere yolundaki her şeyden geçen çeşitli radyasyonlarla iç içedir. Buradan, folyo kapaklar ve diğer koruyucu donanımlar, örneğin bir cep telefonunda çıkartma şeklinde görünür.

Editöryal atamanın yanı sıra, Bluetooth altyapısının zararı hakkında teknik bir geçmişi olmayan ve konuyu açıkça dikkate almayan insanlar tarafından yazılmış birkaç materyal verildi. Belirli numaralardan yoksundu. Onları sağlamaya çalışacağım.

Doğal olarak, radyasyon mevcuttur, öyleyse nereden geldiğini ve sağlığa ne kadar zarar verdiğini bulalım.

Kısaca Teknoloji

Akıllı telefonunuzda bilgileri bölüp 2,4,4835 GHz’lik lisanssız frekanslarda gönderebilen ayrı bir yonga vardır. Ayrıca, bu mantıksal cihazın görevleri, aynı aralıktan benzer verileri almak ve bunları tek bir bütün halinde, örneğin bir dosyada özetlemeyi içerir.

Dürüst olmak gerekirse, ayrı Bluetooth vericileri gittikçe daha az yaygındır, çoğu zaman çip (işlemci) ile bütünleşirler.

Aktarım başladığında vericiniz görüş alanında gerekli cihazı belirler ve diyalog formatını ayarlar. Resmen, buna bir dizi kural diyelim. Onlara göre, alıcı olan bitenin resmini doğru bir şekilde geri yükleyecektir ve diğer tüm alıcılar sinyalde yalnızca gürültüyü görecektir.

Doğal olarak, her iki cihazın da kendi adresleri var. Ve şimdi, bizim için ne tür protokoller olduğu, Pin’lerin orada nasıl seçildiğinin hiç bir önemi yoktur.

Neyden korkuyoruz?

Herhangi bir kablosuz kurulum sizi aydınlatır. Hücresel ve hatta evinizde Wi-Fi. Tüm bu dalgalar en sık olarak mikrodalga spektrumuna aittir. Evinizin mikrodalga fırınına benzemiyorlar, ancak hala beslendiğiniz dokuların ısınmasına neden olabilirler. Ve bu, bilim insanlarına göre, biyolojik ritimlerin ihlal edilmesine, patolojilerin provokasyonuna yol açıyor.

Her şey görecelidir

Malzemenin hazırlanması sırasında, Bluetooth’u insanlara tanıdık gelen radyasyon türlerinin üzerine ya da altına yerleştirmem ilginçti.

“Teknoloji Mucizesi” programının arsası, 2013’ten itibaren NTV kanalı bu konuda bana yardımcı oldu. Daha sonra TV adamları Bluetooth kulaklıklarını laboratuara koymayı başardılar ve radyasyonun Rusya Federasyonu’nun normlarının ötesine geçmeyen normal bir cep telefonundan çok daha zayıf olduğunu keşfettiler.

Yasal çerçeveye dönersek, SanPiN 2.2.4 / 2.1.8.055 96 “Radyo frekansı aralığının elektromanyetik radyasyonu (EMR RF)” ile karşılaşıyoruz. Bu belgeye göre, elektromanyetik alan kuvvetinin izin verilen normu 10 μW / cm2’dir. ABD’de, bu gösterge 100 μW / cm2’de durur.

Bu nedenle, sadece dünya pratiğini ele alacağız.

Araştırma

Cep telefonları için maksimum radyasyonun 2,0 W / kg’da durduğunu düşünün. Peki kanser hakkındaki efsaneler nereden geliyor?

Her şey çok basit. ABD Devlet Toksikoloji Programı, radyasyona maruz kalan farelerde beyin ve kalp kanseri olasılığını kanıtlayan bir deney yaptı.

Ancak bunun için 6 W / kg’a kadar güç kullanmak zorunda kaldım. Ve burada farenin ağırlığını ve kütlenizi dikkate almaya değer. Ortalama 60–90 kg ağırlığındaki bir kişiye çevrildiğinde, yaklaşık 300–400 W / kg elde ediyoruz.

Dahası, fareler arasında, hastalıklar bireylerin sadece% 2-3’ünü etkiledi. Doğal olarak, insanlara benzer dokulara dikkat edersek, risk% 1-6’lık bir sıraya sahip olabilir.

Ve burada radyasyonun sürekli açık olduğunu düşünmeye değer. Bütün gün kulağına yakın bir telefonla yürüdün mü?

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz