BombGaza oyunu Google Play Store‘dan kaldırıldı.

Başta açık kaynaklı olmasından dolayı Android işletim sistemli telefonlar için pek çok uygulama ve oyun geliştiren yazılımcılar, ürünlerini Android işletim sistemi  kullanan cihaz sahiplerine ulaştırmak için Google Play Store’u kullanıyor. Özellikle son zamanlarda geliştirilen bir oyun gündemi fazlasıyla meşgul etti. İsrail ve Gazze arasındaki gerilimin konu alındığı oyun pek çok kesimden tepki topladı.

Android işletim sistemli akıllı telefonlarda oynanabilen oyunda Gazze üzerine bir İsrail uçağı ile bomba yağdırıyorsunuz. BombGaza isimli oyun, daha sonra Google Play Store uygulama politikasını ihlal ettiği için kaldırıldı. Gazze’de masum insanlar hayatını kaybederken BombGaza oyununun insanları Gazze üzerine bomba yağdırarak eğlendirmeye çalışması pek çok kesim tarafından eleştiri topladı.

gazze bombalama oyunu bombgaza

BombGaza Oyunu Hemen Tepki Topladı

Daha bir hafta önce yayınlanan bu uygulama Google tarafından uygulama mağazasından kaldırılsa da bir çok kişi oyunu telefonuna indirmişti. Masum çocukların hayatını kaybettiği topraklara oyundan da olsa bomba yağdırmak ve bu şekilde eğlenmeye çalışmak Google tarafından da hoş karşılanmadı. Oyun, gerekli işlem yapılarak Google Play Store‘dan kaldırıldı.

Gazze’deki ölü sayısı 1700’ü aşmış ve yaralı sayısı 10000’e yaklaşmışken Google’ın böyle bir tavır takınması Filistinliler başta olmak üzere dünyanın çoğu kesimi tarafından takdir edildi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz