Turkcell, Vodafone ve Avea müşterileri başta olmak üzere tüm GSM kullanıcılarını yani cep telefonu ya da akıllı telefon kullanıcılarını sevindirecek bir haberimiz var. Zira BTK yani Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından iyileştirilen işlem ücretlerinde ciddi indirimler sağlandı.

BTK tarafından yapılan işlem ücretleri iyileştirmesi sonucunda başta numara ve sim kart değiştirme gibi çalışmalarda GSM operatörlerinin istedikleri ücretlerde indirimler oldu. Bu düzenlemenin ardından söz konusu hizmetler için azami fiyat tarifesi belirlendi.

sim kart islem ucreti

Turkcell, Vodafone ve Avea gibi GSM operatörlerini kullanan müşteriler bundan böyle daha az işlem ücreti ödeyecekler. Buna göre alınabilecek en yüksek işlem ücretleri şu şekilde:

  • ¨isim – unvan değişikliği¨ alınabilecek en yüksek işlem ücreti 17 TL iken 6 TL oldu.
  • ¨Numara değişikliği¨ için alınabilecek en yüksek işlem ücreti 52 TL iken 20 TL oldu.
  • ¨Kayıp, çalıntı ya da sim kart değişikliği¨ için alınabilecek en yüksek işlem ücreti 43 TL iken 20 TL oldu.

Arızalı sim kart değiştirme ücreti ise operatörler tarafından herhangi bir ücret alınmadan yani ücretsiz olarak gerçekleştirilebiliyor.

Son olarak hatırlatmakta fayda görüyoruz. Yukarıdaki işlem ücretleri söz konusu işlemler için alınabilecek yani operatörlerin müşteriden talep edebilecek en yüksek ücrettir. Yani bir firma söz konusu ücret için daha az bir ücret belirleyebilir ancak daha yüksek bir ücret belirleyemez.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz