03Günümüzde akıllı telefon sektörü bir hayli yenilenmekte ve sürekli yeni bir marka ile yepyeni telefonlar karşımıza çıkıyor. Bu akıllı telefon sektöründe son zamanlarda aşırı bir rekabet söz konusu. Peki bu sektörde tutunamayanlar hangi şirketler?

-BlackBerry
-HTC
-Nokia
-LG
-Lenovo

Orijinal Blackberry Bold 9700 Unlocked cep telefonu = = = = = = = = = = = = 5MP 3G WIFI GPS Bluetooth Qwerty 9700 Smartphone|phone phone|3g mobile phonemobile phone 3g - AliExpress

BlackBerry
Fiziksel klavyeye sahip olduğu zamanlar zirvede olan telefon, zaman içinde yerini sanal klavyelere bıraktı ve bu durum geliştikçe Blackberry tarihe karıştı.

Satın Al Yenilenmiş Orijinal HTC Desire 626 5.0 Inç Octa Çekirdek 2GB RAM 16GB ROM 13 MP Kamera 4G LTE Android Cep Telefonu DHL 5 Adet, TL414.14 | Tr.Dhgate.Com

HTC
Hızla gelişen bu cihaz, akıllı telefon sektöründe yerini kimseye vermiyordu ancak, kullanıcılar zamanla istediklerini cihazlarda göremeyince, şirket de tutunamayanlar listesine girdi.

Nokia 2.2 (Nokia Türkiye Garantili)

Nokia
1998 yılında dünyanın en çok cep telefonu satan markası olan Nokia, 2007 yılı ile telefon piyasasında çok önemli adımlarla yükseldi. Ancak android ve İOS’un yanında oldukça seviye düşüşüne geçti.

LG, yeni akıllı telefonu LG WING'in tanıtımını yaptı - Sputnik Türkiye

LG
Samsung ve HTC ile sıkı bir rekabet içerisinde olan şirket, farklılaşmaya doğru gidince büyük bir düşüşe geçti. Ve son zamanlarda gelen haberler ile LG’nin piyasadan çekileceği zaman yakın.

Orijinal 5.5 '' lenovo k80m 4 gb + 64 gb in tel moorefield z3560 quad core 4g fdd lte telefon android 5.1 1920x1080 13.0 mp kamera|phone android|android 5.1quad core - AliExpress

Lenovo
Birkaç milyar dolar harcayıp Motorolayı alan Lenovo, zamanla unutuldu ve Motorola daha çok konuşulmaya başlandı. Söylentiler ise kullanıcı isteğinin Lenovo’nun kendi ismiyle değilde Motorolayla devam etmeleri yönünde. Durum böyle olunca da Lenovo’dan vazgeçildi.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz