New York Üniversitesi kardiyolog doktoru olan Joseph Wiesel bu sefer Apple’a dava açtı. Konu ise akıllı saatlerde yer alan düzensiz nabız tespit özelliğinin kendisine ait olduğu yönünde. İşte detaylar…

Aslında konuya baktığımızda doktorun açıklamalarına göre Apple’ın kendi teknolojisini çaldığını iddia ediyor. Apple şimdi bireysel bir dava ile karşı karşıya kalıyor. Bir kardiyolog Apple Watch teknolojilerinden dolayı Apple’a dava açtığını dile getirdi.

Bu sefer teknoloji şirketleri değil bireysel dava!

New York Üniversitesinde kardiyolog doktoru olan Wiesel, Apple Watch akıllı saatlerinde yer alan düzensiz kalp atışı teknolojisinin patentinin kendisine ait olduğunu belirtti. 2017 yılında karşımıza çıkan ve Apple’a konu ile alakalı olan patenti gönderen Wiesel red cevabı almış ve dava açmış durumda.

Düzensiz kalp atışı tespiti ise Apple Watch serisinin en önemli özelliği olurken, erken uyarımlar da çoğu kişinin hayatını kurtarabilecek cinsten. Apple tarafından henüz bir açıklama gelmedi. Ancak dava sonucunu bizlerde sizin gibi merak ediyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz