Günümüze kadar olan tüm icatlar insanların merakı yada ihtiyaçları için ortaya çıkmıştır. Bugün ise sizlere bazı muhteşem icatları listeledik.

Bu icatların her biri aslında çok uzun yıllar önce mucitler tarafından ortaya çıkarılmış ve gerçekleşen icatlardan oluşmaktadır. Sizlerde aşağıda okudukça ne demek istediğimiz anlayacaksınız.

1. Tekerlek

Tekerlek aslında insanlık adına icat edilen çok önemli bir araçtır. Konu göç olunca, sıkıntılar eskiden çok fazla olduğu için, hem tarım hemde ticaret konusunda birçok sorunun önüne geçmiştir. Birçok tekerlek ve çark teknolojinin aslında ana parçası diyebiliriz.

2. İçten Yanmalı Motor

Motorların ilk olanı ise içten yanmalı motor aslında. Bu motor özellik bakımından yüksek sıcaklıkta olan yakıtın pistonlar içerisinde yakılması sonucu hareketi sağlamaktadır. Bu kimyasal enerjinin mekanik enerjiye dönüştüren motorlar günümüzde mekanik motorlara yer vermiştir. Ayrıca uçak dahil ve arabalar gibi birçok alanda bu motorlar kullanılıyor.

3. Telefon

Çok önceden çok fazla mucidin defalarca çalışmalara girdiği telefonun patentini ilk olarak Alexander Graham Bell 1876 yılında almıştı. Elbette mucidin yaptığı telefonun şimdiki telefonlara benzer hiçbir yanı yok desek yeridir. Gelişen teknoloji ile beraber telefonlar da değişti ve hayatımızın en önemli parçası oldu.

4. İnternet

Siz, biz ve herkesin mili saniyeler içerisinde iletişim kurduğu internet aracı, 1960 yılında bilgisayar mühendisi tarafınca ortaya çıktı. Bu icat savunma sanayisi için ortaya çıkarken, günümüzde daha fazla gelişerek, çok farklı bir araç olarak biliniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz