Pandemi sürecinde vakaların hızla artış gösterdiği şu günlerde, tüm Türkiye 17 günlük tam kapanmaya gidiyor. Bu kapanmada alınan kararlar da bu yasaktan muaf olanlar mevcut. Muaf olanlar çalışma izin belgesi ile yasaklara tabii tutulmayacak. Peki çalışma izin belgesi nasıl alınır? Çalışma izin belgesi başvurusu nasıl yapışır? İşte tüm soruların cevabı!

Görev belgesi e devlet başvuru ekranı! Çalışma izni muafiyet belgesi nasıl  alınır? e başvuru görev belgesi (Çalışma izin belgesi e başvuru)

İçişleri bakanlığından gelen açıklama da “Çalışma izin belgesiyle ilgili arkadaşlarımız yarın (bugün) akşam devreye koyacaklar. e-Devlet üzerinden SGK tuşuna basıp T.C. kimlik numaraları girilerek, çıktı alınacak. Bu kadar. Kurumların ayrıca bir yazı vermesine gerek kalmayacak” ifadeleri yer alıyor. Aşağıdaki adımları uygulayarak çalışma izin belgenizi alabilirsiniz.
-E-devlet sitesine gidin.
-SGK ve SGK güvenlik kayıt belgesi sorgulamaya gidin.
-Burada SGK kaydınız çıkacaktır. İzin belgesi almak için bu kaydın çıktısı yeterli olacaktır.
-Seçenek ilk açtığınızda aktif olarak görünmeyecektir bu nedenle akşama kadar beklemeniz gerekecektir.

Süleyman Soylu'dan 'çalışma izin belgesi' açıklaması

Çalışma izin belgesi ile keyfi gezmelere çıkanları göz önünde bulunduran İçişleri Bakanı Soylu, bu sefer çok ciddi tedbirler alacaklarını belirtti.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz