Candy Crush Saga isimli son günlerin en popüler oyunu oyun severlere eğlenceli ve hırs dolu anlar yaşatırken bir yandan da üreticisine büyük paralar kazandırıyor. King.com tarafından hazırlanan oyunun önce Facebook dünyasında popüler olması ve ardından Android ve iOS cihazlarda yer almasıyla günlük oyuncu sayısı yüz binlere ulaştı.

Think Gaming tarafından yayınlanan bir rapor Candy Crush Saga oyunuyla ilgili güncel bazı verileri gün ışığına çıkardı. Söz konusu verilere göre günlük aktif oyuncu sayısı 6.772.996! Ve bu aktif oyunculara günde yüz bin kadar yeni oyuncu ekleniyor.

Candy Crush Saga her ne kadar ücretsiz bir oyun olsa da oyun içi satışlar sunuyor. Bazı ek özellikler ya da geçilemeyen bölümlerin başarılı bir şekilde sonuçlanması için bazı haklar ücretli olarak sunulabiliyor. Birçok ücretsiz oyun için başarılı bir kazanç sistemi olarak görülen bu yöntem Candy Crush Saga üzerinde de oldukça verimli bir şekilde işliyor.

Tüm bu bilgiler ışında edinilen verilere göz attığımızda Candy Crush Saga isimli oyunun yapımcısına her gün 632 bin 867 USD kazandırdığı belirtiliyor. Yıllık gelirinin 230 milyon USD olması beklenen şirket için bu sayının harikulade olduğu ve mobil dünyanın kaliteli ürünlerle nasıl ciddi bir kazanç merkezi olduğu bir kere daha kanıtlanmış görünüyor.

[appbox googleplay com.king.candycrushsaga]

[appbox appstore 553834731]

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz