Microsoft ve Canon şirketleri, büyük bir anlaşmaya imza atarak teknoloji dünyasını etkiledi. Yapılan yeni anlaşma sonucunda alt yapısı daha güçlü, daha geniş ve kapsamlı işler teknoloji meraklıların huzuruna sunulacak.

Yazılımın lideri Microsoft ve kameranın enlerinden Canon, aralarında patent anlaşması imzaladılar. Patent anlaşmasının anlamı iki büyük şirketin de birbirinin patentlerinden yararlanabilmeleri anlamına geliyor.

Microsoft’un Nokia’yı bünyesine katmasından sonra Canon’la patent anlaşması imzalamasının nedeni, Nokia’nın kamera konusundaki başarısını arttırmak istemesi olarak öne sürülüyor. Nokia, kamera konusunda rakipleriyle baş edebilecek bir seviyede ancak Microsoft, Canon ile anlaşma imzalayarak bu konuda en iyisi olmayı istediği tahmin edilse de patent anlaşması için yapılan resmi açıklamada Nokia’nın adı hiç geçmedi.

Patent anlaşmasının tek karlı tarafı elbette Microsoft değil. Microsoft’un Nokia için yapacağı atılımların yanı sıra Canon’un da Microsoft’un patentlerini kullanarak yeni bir şeyler ortaya koyacağı aşikar. Microsof’un geliştirdiği Windows Phone işletim sistemini kullanarak Canon, kamera merkezli bir akıllı telefon üreteceği öne sürülüyor.

microsoft ve canondan patent anlasmasi

Microsoft ve Canon’un Anlaşması Büyük Atılımların Habercisi

İş birliği sonucunda sadece telefonları düşünmemek de gerekiyor. Başka hedefler de değerlendiriliyor olabilir. Teknolojik açıdan büyük önem taşıyan bu anlaşmanın yeni atılımlara ön ayak olacağı kesin. İki dev firma artık yapacakları yeni projelerde daha kaliteli ve kapsamlı işler ortaya çıkaracaklardır.

Yazılım olarak lider olan ve geniş hizmetleriyle ünlü Microsfot’un kameranın en iyilerinden Canon ile bir araya gelmesi ciddi bir ittifak. Çalışmalar sonucunda ortaya neler çıkacağını hayal etmek hiç kolay değil.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz