Resident Evil 2 remake, şimdiye kadarki en iyi Resident Evil oyunlarından biri!

Geliştiriciler sevilen oyunları yeniden düzenlemeye karar verdiklerinde, inebilecekleri çeşitli yollar var. Modern izleyiciler için teknik açıdan daha lezzetli hale getirirken, deneyimi mümkün olduğunca koruyarak, büyük ölçüde uygulamalı bir yaklaşım izleyebilirler. Orijinal oyunu pencereden çıkarabilir ve konseptini tamamen yeni bir şey için çerçeve olarak kullanabilirler. Veya aradaki bir şeyi yapabilirler.

Capcom‘un PlayStation orijinalinden 21 yıl sonra bu hafta çıkan yeni Resident Evil 2 , çoğundan daha radikal bir versiyondur. Oyunu sıfırdan yeniden inşa eden ve en üst düzey modern donanımda hiçbir şekilde yerinden çıkmayan, yoğun ve dehşet verici bir deneyim. Ancak, saygılı bir haraç gibi hissetmek için kaynak materyali yeterince korur. Sonuç, Resident Evil serisinin en iyi oyunlarından biri.

Bu, Capcom’un iddialı bir Resident Evil versiyonunu yeniden denemesi için ikinci şansı. İlk, 2002’nin GameCube için Resident Evil , dizideki ilk oyunun görsel olarak şaşırtıcı bir şekilde yeniden şekillendirilmesiydi. Ancak tüm grafik sanatı ve oyun tweaks için, 2B arka planlar ve büyüleyici bir 1D komut dosyası üst üste 3D karakterleri ile, orijinal olarak aşağı yukarı aynı oynadı.

Resident Evil 2 farklı. Ve gerçekten, nasıl olamaz? Resident Evil 4 , aksiyon oyunu türünde bir devrim yaratmadan önce GameCube Resident Evil remake’sinin iyi bir şekilde ortaya çıktığı , Resident Evil 7’nin , serinin korku alaka düzeyini ilk kez cesurca yeniden canlandırmasına izin vermedi. Bu iki oyun, orijinal Resident Evil 2’den bu yana seriye girenlerin en iyileriydi ve yeni versiyonun temelini oluşturmaları uygun.

Resident Evil 2 , hızını azaltan ve kendi korkunuzla yüzleşmek için sizi zorlayan aksiyon macera oyunudur. Köşeye döndüğünüzde saklı tank kontrolleriyle savaşmanıza gerek yok – Resident Evil 4’te olduğu gibi, bir zombinin kafasını av tüfeğiyle uçurmak oldukça kolaydır – ama aynı zamanda güçlenmiş, kabarık bir sersem gibi hissetmezsiniz. Resident Evil 7’ye benzer şekilde , ögeler azdır ve açtığınız her kapının arkasında ölüm olabilir. Oyunun bu kadar zahmetsizce oynamış olması, hiçbir yerde tek bir kurşun bulamadığınız zaman hepsini daha stresli hale getiriyor.

Bu remake , ilk oyunun ürpertici konağının ötesine genişlediğini ve sizi zombiler ve diğer mutasyona uğramış canavarlar tarafından istila edilen bir şehre attığını söyleyen orijinal Resident Evil 2 arsasının ana hatlarına yapışıyor. Ölümcül Deney 2 gibi bir nevi T2 için Ölümcül Deney sitesindeki Terminator, daha fazla düşman ve aksiyona daha fazla odaklanma ile, ancak serinin gizli bulmaca ve mekaniğinin çoğu kaldı. Oyunun çoğu, belirsiz nesneler aramak ve onları yeni kapılar açmak için anahtarlar bulabilmeniz için kapıları açmak üzere birleştirmek zorunda kalacağınız geniş bir karakolda oynanıyor. Oyununuzu kurtarmak için hala bir daktilo bulmanız gerekiyor, ancak en azından her seferinde bir mürekkep şeridi kullanmanız gerekmiyor (en zorlu ortamda oynamıyorsanız).

SIZI KENDI KORKUNUZLA EZMEYE ZORLAR

Oyunun temel tasarımının eski okul doğasına rağmen, asla modası geçmiş veya sinir bozucu hissetmez. Capcom, nihayetinde modern, büyük bütçeli bir gişe rekorları kıran kişi çerçevesinde doğru miktarda retro çekiciliği ve nostaljiyi korumuştur ve sonuç, orijinalin ruhunu ona bağlı kalmaksızın yakalar. Bu, hiç kuşkusuz , şimdiye kadarki en korkunç Resident Evil oyunlarından biri ve bu kadar büyük bir revizyon olmadan mümkün olamazdı. Rotanızı ortamlar boyunca çizmeniz hala inanılmaz derecede gergin, ihtiyaç duyduğunuz kaç av tüfeği mermisine veya boyuna kaç ısırıktan kurtaracağınıza dair kendinizle bahis yapmak.

Gerçekte, Resident Evil 2’nin şu anki akışı, benzer şekilde üçüncü şahıs aksiyonunu ve yavaş tempolu korkuları birleştiren daha az habercisi olan Resident Evil Revelations oyunlarından büyük bir ayrılma değildir. Fakat tartışmasız en ikonik Resident Evil konumlarını, karakterlerini ve hikaye ritimlerini eklemek inanılmaz derecede tatmin edici bir deneyim yaratıyor. Serinin peynirli cisimleri zaman zaman oldukça topraklanmış Resident Evil 7’de yerinden çıkmış hissediyorlardı , ancak burada tamamen uygun ve eğlenceli.

Senaryo orjinalden daha iyi olsa da, metinden konuşmaya makineden ziyade insanlar tarafından yüksek sesle seslendirilmiş sesle seslendirilip, hamam atmosferini delme noktasında çok iyi olamazdı. Özellikle Claire Redfield’in “Lanet olası ne?” Diye bağırması ve beynini biyolojik olarak tasarlanmış bir virüs tarafından yulaf lapasına döndürülen eski insanlarda “Pislik!” Demesi hoşuma gidiyor.

Çeşitli isteğe bağlı yollar ve bulmacalar olmasına rağmen, bu çoğunlukla çok kompakt ve doğrusal bir oyundur ve ilk kez bitirmem yedi saatten az sürdü. Bununla birlikte, yalnızca bir kez oynamak size hikayenin yarısını verir; Kampanyayı Leon veya Claire olarak tamamladıktan sonra, oyunun ikinci bir versiyonunu diğer karakterle oynayabilir, içeriğin önemli bir miktarının tamamen farklı olduğu ve eşyaların etrafta dolaştığı diğer karakterle oynayabilirsiniz. Resident Evil 2 , ana hikayeyi birkaç akşam geçirebilseniz bile kilidini açmak için yüksek bir tekrarlanabilirlik ve içerik seviyesine sahiptir.

Resident Evil 2 oyununu birçok defa oynamak istersiniz. Capcom bu remake ile hemen hemen her şeyi doğruladı ve bana en çok hatırlattığı oyun, neredeyse bir yıl önce yayımlanan şirketin başlıklarından bir diğeri: olağanüstü başarılı Monster Hunter World. İkili elbette hiçbir şey oynamıyor, ama Capcom benzer bir çizgide yürümek zorunda kaldı ve günümüz konsolları için çok sevilen, ama biraz tuhaf bir formülü yeniden icat etmek zorunda kaldı. Neyin tutulacağını ve neyin çekileceğini bilmek, özellikle de değişimin kolayca hayal kırıklığına uğrayabileceği sadık bir hayran kitlesine sahip olmanız zor.

Bu durumda, fanlar endişelenmemelidir. Resident Evil 2’nin bu sürümü orijinalden hiçbir şeye sahip değil, ancak Capcom’un en sevilen unvanlarından birine tutkulu, heyecan verici bir aşk mektubu ve bu dizi hiç olmadığı kadar güzel.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz