casio akilli saat
casio akilli saat

Casio akıllı saat pazarına girdiğini duyurdu. İlk dijital saati 40 yıl önce piyasaya çıkaran ve bir efsane hâline gelen saat markası Casio, dünya çapında kendine ait bir hayran kitlesi bulunduran ve elbette bu alanda iddialı olan bir marka.

Son yıllarda akıllı saat pazarında meydana gelen gelişmeler, tüm üreticileri bu alana yönlendirdi. Bununla birlikte Apple Watch ve Pebble gibi rakiplerin olduğu pazarda rekabetin çok sıkı olduğu da bir gerçek. Ancak şirket başkanı Kazuhiro Kashio’nun yaptığı açıklamalar son derece şaşırtıcı. Öyle ki Kashio, akıllı saat alanına yönelik çalışmalarda yeni değil. Onlar uzun süredir zaman yoğun bir çalışma içerisinde. Hatta dört yıldır Casio akıllı saat üstünde yürütülen bir çalışma var. Şirket dört yıllık süre içinde pek çok prototip hazırlamış. Bunların arasında telefon özellikleri barındıran akıllı saatler de varmış. Ancak bu prototiplerin pek çoğu reddedilmiş.

kazuhiro kashio

Şimdi Japon şirket, son akıllı saat prototipinin hazır olduğunu ve 2016 yılının Mart ayında bunu ilk olarak Japonya’da tanıtabileceklerini belirtiyor. Bu planlar yapılsa da Casio akıllı saat ve onun özellikleri hakkında hiçbir detay verilmiyor. Tahminlere göre Casio akıllı saatin fiyatı 400 dolar olabilir.

Kazuhiro Kashio ilk tanıtımdan sonra çok büyük bir ilgi beklemiyor. Çünkü şirket, uzun vadede bir başarı elde etmek istiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz